Śmieci w lesie pod Goleniowem

2020-04-16 14:22
Sylwester Wasiak
2020-04-16 14:22

Patologia, to jedyne cywilizowane słowo, które nasuwa się na myśl oglądając zdjęcia nadesłane nam przez czytelnika, obrazujące pobocze drogi Goleniów-Bolechowo.

ZDJĘCIE 1 z 3

We wtorek otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników wiadomość następującej treści: „Witam. Być może zainteresuje Was temat. Tak wygląda droga z Goleniowa w kierunku Zabrodu, Bolechowa, Stawna, zdjęcia wykonane dziś (wtorek 14.04 – przyp. red.) około godziny 18. Śmieci na pierwszym i ostatnim zdjęciu to taka trochę budowlanka pomieszana tak naprawdę ze wszystkim, a na drugim zdjęciu widać elementy tapicerki samochodowej”.
Do wiadomości dołączone zostały zdjęcia, które potwierdzały treść powyższej informacji.
Tematem zainteresowaliśmy goleniowską Straż Miejską, która po ustaleniu miejsca zalegania śmieci przekazała sprawę do Wydziału Dróg Powiatowych, który jest zarządcą tej drogi. Wczoraj na miejsce udali się pracownicy tej instytucji, jednak w działaniach zdążyli uprzedzić ich leśnicy, którzy posprzątali ten bałagan (ostatnie zdjęcie), który niestety wciąż nie jest jednostkowym przypadkiem.
- Starostwo Powiatowe miesięcznie wydaje kilkaset złotych na sprzątanie rejonów dróg, którymi zawiadujemy, a w obrębie, których ktoś pozbywa się śmieci – informuje nas Bogusław Zaborowski, dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych w Goleniowie.
Ściganie takich osobników też bywa kosztowne, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie pozostawią po sobie żadnych śladów, które mogłyby wskazywać na sprawcę. Tak niestety było w opisanym powyżej przypadku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!