Ślubowanie pierwszoklasistów w Modlimowie

2020-10-16 13:27
Katarzyna Adamiak
2020-10-16 13:27

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Modlimowie po raz pierwszy w historii szkoły zostało złożone  w obecności sztandaru. Data tej uroczystości została specjalnie wybrana, aby od roku szkolnego 2020/2021 zawsze w Dniu Papieskim przyjmować uroczyście dzieci w poczet uczniów, świętując tym samym dzień patrona szkoły.

ZDJĘCIE 1 z 6

Pasowanie uczniów uświetniły swoją obecnością: p. Edyta Podgórska – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Płoty, p. Dyrektor Marzena Stępień i p. Wicedyrektor Elżbieta Marek oraz uczniowie kl. I i rodzice.

Ponieważ kandydatom na uczniów bardzo zależało na tym, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły przygotowali krótki program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni p. Marzanny Patek. Wygłaszane przez nich wiersze, zaśpiewane piosenki oraz odpowiedzi na pytania egzaminacyjne udowodniły wszystkim, że Ci młodzi ludzie w pełni zasługują na to, aby zostać oficjalnie uczniami.

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów po raz pierwszy w historii szkoły zostało złożone w obecności sztandaru. Następnie p. Dyrektor dokonała pasowania dzieci na uczniów poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem i wypowiedzenie formuły: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły”.

Po złożeniu odcisków palców  w księdze pamiątkowej Pierwszaki mogły się już cieszyć. Zostały uczniami Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie!

Podziękowaniom i upominkom nie było końca, bowiem wszyscy byli bardzo wzruszeni dzisiejszą uroczystością i postawą dzieci. To o takich młodych ludziach Jan Paweł II mówił: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita na nowo, projektem, który się nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski, dzień naszego Patrona, który kochał wszystko i wszystkich, i tą swoją miłością zarażał cały świat.

Chcemy zawsze pamiętać o tym Wielkim Człowieku, dlatego od dziś każdy uczeń będzie z dumą nosił plakietki – tarcze z podobizną Patrona i nazwą szkoły, które osobiście wręczała dzieciom p. Dyrektor Marzena Stępień.

Tekst: Jolanta Mazur 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!