Slalomem po ekspresówce!

2021-01-28 18:35
Sylwester Wasiak
2021-01-28 18:35

Może 10 promili jak w opisywanym niedawno przypadku z Choszczna w organizmie nie było, ale wyczyny dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję zatrważają...

Jak poinformowała mł. asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, w poniedziałek 25 stycznia policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji podczas nocnej służby zauważyli na ul. Nowogardzkiej w Goleniowie pojazd marki VW Golf, którego kierowca na ich widok nerwowo zjechał na parking. Mundurowi poddali kierującego kontroli drogowej i już podczas rozmowy poczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 23-letniego kierowcy wykazało 2,9 promila alkoholu w organizmie.
Jeszcze ciekawszy okazał się przypadek odnotowany przez służby na drodze krajowej nr 3. Jadący tą drogą w kierunku Szczecina kierowca zauważył poruszający się przed nimi slalomem pojazd marki BMW. Niezwłocznie poinformował on o tym policję, a następnie wraz z podróżującymi z nim osobami zatrzymał kierującego BMW. Po przybyciu na miejsce mundurowych okazało się, że 41-letni kierowca auta jadącego wcześniej slalomem wybrał się w podróż, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie.
W obu przypadkach mężczyźni za swoje lekkomyślne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lata pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!