Skradziony-znaleziony...w powiecie goleniowskim!

2020-07-22 6:03
Sylwester Wasiak
2020-07-22 6:03

Brawo za reakcję!!! Środowisko cyklistów, a jest ono dosyć liczne w naszym powiecie, przyczyniło się do odzyskania skradzionego w niedzielę w Szczecinie roweru wartego kilka tysięcy złotych.

W poniedziałek na jednym z forów internetowych pojawił się apel mieszkańca Gdańska.
„W niedzielę 19 lipca w Szczecinie został skradziony rower marki Aventon. Rowerem przyjechałem z Gdańska, pokonując 450km w 3 dni. Odwiedziłem zawody z kolarstwa torowego, po czym następnego dnia rower został skradziony. Ostatnie miejsce, w którym widziano przestępcę to na drodze do Goleniowa (20 km od Szczecina). Za pomoc w odnalezieniu roweru i informacje o miejscu przestępcy przewidziane wynagrodzenie 1000 zł.”
Jak się później okazało apel okazał się skuteczny. Wpis ten w poniedziałkowy wieczór zauważył jeden z miłośników dwóch kółek pochodzący z powiatu goleniowskiego. Przypadkiem natrafił również na świeże ogłoszenie ze zdjęciem w internecie o sprzedaży dokładnie takiego samego roweru. Szybko o sprawie poinformował policję, której nie zajęło zbyt długo zlokalizowanie podejrzanego. Okazał się nim młody mieszkaniec jednej z gmin w powiecie goleniowskim, który wg relacji naszego czytelnika początkowo chciał sprzedać rower za 800 złotych, a później zszedł z ceną do 300 złotych. Nie zdążył... gdyż mundurowi szybko go namierzyli i odzyskali jednoślad. Postępowanie w tej sprawie prowadzi goleniowska policja. Osoba, która przyczyniła się do odzyskania jednośladu zrezygnowała z przyjęcia nagrody wyznaczonej przez właściciela. „Środowisko rowerowe musi sobie pomagać i być ze sobą solidarne” - uzasadnił swoją decyzję nasz czytelnik. Brawo!!!

 

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!