Skazani pójdą do lasu!

2021-10-31 11:26
Sylwester Wasiak
2021-10-31 11:26

Osadzeni m.in. z Zakładu Karnego w Goleniowie i Nowogardzie zostaną zatrudnieni w lasach! Sprawdźcie, gdzie będą pracowali skazani...

Foto: OISW Szczecin

W mijającym tygodniu w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska podpisano porozumienie pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinie a Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Szczecinie, które przewiduje zatrudnienie w gospodarce leśnej osadzonych odbywających karę pozbawienia.
- Zatrudnienie jest podstawowym filarem w żmudnym procesie resocjalizacji. Cieszymy się z pozyskania tak ważnego, z naszego punktu widzenia kontrahenta. Wielką wartością tego porozumienia jest element edukacyjny naszej współpracy. Nasze dzisiejsze spotkanie jest ważnym elementem realizowanego z takim powodzeniem od 2016 roku programu „Praca dla więźniów” – zauważył ppłk Arkadiusz Tomczak Dyrektor Okręgowy Służby więziennej w Szczecinie.
Jak informuje mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie, osadzeni odbywający karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Goleniowie będą pracowali na rzecz Nadleśnictwa Goleniów i Kliniska, zaś skazani z Zakładu Karnego w Nowogardzie znajdą zatrudnienie w Nadleśnictwach Nowogard, Rokita, Łobez i Dobrzany.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xxx

odpowiedz
31.10.2021 15:06

I tyle ich zobaczą :)

Kasa

odpowiedz
31.10.2021 16:03

Będą pomagać w wycince drzew?