Sesja w trybie oszczędnościowym. Oświetlenie w parkach też wyłączą?

2022-09-28 12:11
Paweł Palica
2022-09-28 12:11

W rozświetlonej jedynie do połowy sali konferencyjnej goleniowskiego magistratu odbywa się dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Goleniowie. To początek oszczędności na opłatach za prąd.

Lampy włączone są jedynie nad częścią sali, w której siedzą radni i urzędnicy, krzesełka z tyłu, z których korzystają między innymi postronni obserwatorzy sesji oraz przedstawiciele mediów, toną w półmroku (i weź tu korzystaj z laptopa).

Jak się dowiedzieliśmy, nie jest to dzieło przypadku, nie przydarzyła się też żadna awaria. W urzędzie podjęto bowiem kroki zmierzające do tego, by na rachunkach za prąd zaoszczędzić około 10%. Nieoficjalnie usłyszeliśmy takie, że coraz poważniej brana pod uwagę jest konieczność wyłączania oświetlenia ulicznego zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. Burmistrz Robert Krupowicz podczas sesji zapowiedział wprost, że wyłączane może być oświetlenie w parkach miejskich, a brane pod uwagę jest także czasowe zamykanie lodowiska.

- Ewentualną decyzję o wyłączaniu oświetlenia ulicznego pomiędzy godzinami 24 a 4, bądź 5 nad ranem podejmiemy dopiero wtedy, gdy nie będzie nas stać na płacenie rachunków. Na razie żyjemy, a z dostawcami prądu prowadzimy negocjacje - mówił burmistrz.

Do tematu na pewno będziemy wracać.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!