Sesja Rady Miejskiej w Trzebiatowie

2021-04-28 9:38
Adam Litwinowicz
2021-04-28 9:38

W najbliższy czwartek, 29 kwietnia o godzinie 12:00, trzebiatowscy radni spotkają się, aby podejmować ważne dla gminy decyzje. Obrady będą miały charakter zdalny.

Na najbliższej sesji radni podejmą szereg uchwał. Rozpatrzą między innymi projekt dotyczący podwyżki cen za odbiór odpadów komunalnych, ale również ocenią funkcjonowanie tej gospodarki oraz zastanowią się nad ewentualnymi zmianami. Jednym z punktów będzie ten dotyczący przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu Covid – 19.1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z XXXII sesji RM.

4. Sprawozdanie Burmistrza Trzebiatowa z prac między sesjami.

5. Gospodarowanie odpadami w Gminie Trzebiatów – ocena funkcjonowania systemu po zmianach i potrzeby wprowadzenia zmian.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Trzebiatów na 2021 r.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Trzebiatów na lata 2021-2025.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu Covid – 19.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały o zmianie uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały o zmianie uchwały w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości, która w części stanowi nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne oraz uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do Gminy Trzebiatów.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na obszarach morskich przyległych do Gminy Trzebiatów oraz określenia sezonu kąpielowego w 2021 r.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Rogowo, dla działki nr 379/3.

15. Przedstawienie protokołów kontroli Komisji Rewizyjnej.

16. Zapytania, wolne wnioski i informacje.

17. Zamknięcie obrad.

Komentarze (20)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

XYZ

odpowiedz
28.04.2021 17:37

Znowu Shellter??? O co chodzi??? Przecież to już było wałkowane, a część radnych wypowiedziało się już żeby nie podsuwać im więcej tej uchwały. Trzeci raz??? Gra na "zmęczenie materiału"??? Radni, którzy głosowali przeciw nie powinni zmieniać stanowiska w tej sprawie! Pomyście o mieszkańcach, ich niskich dochodach i trudnej sytuacji materialnej, a nie sprzyjaniu rekinom!!!

28.04.2021 18:17

Po co burmistrz po raz trzeci podsuwa radnym uchwałę dot. Shelltera? Przecież to jest świadome działanie na szkodę budżetu gminy i to w perspektywie długofalowej (i trwałe, bo utrata na dochodach z tytułu podatku od nieruchomości będzie już na stałe). Najłatwiej jest sięgać do kieszeni maluczkich podnosząc im opłaty za odpady, podatki, corocznie cenę wody i ścieków. Czy sprawa z tą uchwałą ma jakieś drugie dno? Bo różne przypuszczenia nasuwają się same... Czy jednak ktoś nie powinien zbadać tej sprawy bardzo dokładnie?

Bronek z Ciasnej

28.04.2021 18:17

Dziadek chce się odkuć na stare lata, to kombinuje z Shellterem. Trzeba napuścić na niego CBA póki nie jest za późno .

CC

28.04.2021 18:17

Takie jaja i to bezkarnie, to tylko w naszym grajdole. Do przemyślenia: ile za tę kasę, która nie wpłynie do budżetu gminy można by zrobić takich schodów czy murali jak są robione za zrzutki społeczne i społeczną ludzką pracą? Ile można by zrewitalizować parków, skwerków i uliczek?

Rabatka

odpowiedz
28.04.2021 14:42

Niech odpady wywozi firma z Kamienia Pomorskiego , będzie dużo taniej . Firma reklamuje się na Gryfickie Info

Kamien

28.04.2021 14:42

Ale nie chcą przyjść do trzebiatowa... Bo są dogadani ze smiecikiem... Ze nie idą np. Ida na firmy tylko w gryficach

29.04.2021 09:47

Dzisiejsza sesja to sprawdzian dla radnych. Okaże się w kogo będą uderzać, drenując kieszenie, a dla kogo będą szczodrzy. To będzie też test dla ich wiarygodności!

Justynian

odpowiedz
28.04.2021 21:50

To będzie baaaardzo ciekawa sesja. Powinno ja oglądać jak najwięcej mieszkańców, choćby po to aby usłyszeć i zobaczyć na własne oczy, kto z radnych radnych, którzy poprzednio byli przeciw lub wstrzymywali się od głosu w tej sprawie oraz ZA CO został "przekonany" (nie chcę użyć bardziej adekwatnego słowa) przez sheltera lub będącego jego poplecznikiem burmistrza, który po raz trzeci podsuwa radnym tę uchwałę i tym razem zagłosuje ZA lub WSTRZYMA SIĘ od głosu? A może tylko ten KTOŚ nie będzie uczestniczył w sesję (nagle się rozchoruje lub wyjedzie?) - co wystarczy - lub popsuje mu się sprzęt podczas głosowania? ZA CO - zapewne też się dowiemy. Może nie dziś, nie jutro, ale kiedyś się dowiemy czy był to np. jakiś etat od burmistrza dla radnej/radnego lub rodziny, obietnica realizacji czegoś w okręgu wyborczym tego radnego czy może coś innego np.od sheltera... Ja na pewno będę bacznie słuchała i obserwowała, kto i za jakie srebrniki zmienił zdanie - w co ani przez chwilę nie wątpię, bo po cóż inaczej burmistrz miałby wnosić tę samą uchwałę po raz trzeci, bez pewności że ona przejdzie? No bo chyba nie po to, żeby kolejny raz się skompromitować i zbłaźnić - co przyznaję, w wykonaniu burmistrza też nie jest wykluczone.

J

28.04.2021 21:50

Jak naród głupi, to niech się daje łupić i niech dalej wybiera takich radnych jak EK i AR;-)

Justynian

28.04.2021 21:50

I wszystko jasne. Edek i Alina.

N

28.04.2021 21:50

E.K. totalnie pokrętne tłumaczenie, tak pewnie jak pokrętne przesłanki tak diametralnie zmienionej decyzji, a radna A.R. dotąd w rozkroku, raz tak, raz nie, aż w końcu tak - dowiemy się co o tym przesądziło, nagłośniły, wiarygodność nie do odzyskania, a smród będzie się ciągnął. Okaże się czy warto było!

Danuta

28.04.2021 21:50

Po tak płomiennej przemowie, złożeniu samokrytyki i niemalże samobiczowaniu radnego K. z Mrzeżyna, który dotąd był przeciwny zmianie planu dla sheltera, nie zdziwiłabym się gdyby za kilka lat okazało się, że np. któryś z jego synków kupił apartament u sheltera z rabatem niczym Obajtek na osiedlu w Warszawie. Raz straconej twarzy, pomimo tego że się ją będzie codziennie myć, nie sposób odzyskać. Zaś Pani radnej R. życzymy przyjemnej pracy w nowym miejscu. Mam nadzieję, że było warto. Tylko jakie postawy będzie Pani kształtować u dzieci?

Arek

odpowiedz
28.04.2021 19:00

Najwyższy czas posunąć Domańskiego!

Oliwia

odpowiedz
29.04.2021 12:48

Burmistrzu , Pan nie gospodarzy na swoim ino na naszym . Każda nie korzystna dla gminy decyzja uderzy w obywateli gminy . Decyzja na niekorzyść gminy powinna być zaskarżona i jak trzeba do kicia , gdzie starzy umrą a młodzi zmądrzeją

XYZ

odpowiedz
29.04.2021 15:21

Bujdy na resorach opowiadają niektórzy radni (m.in. A. Dąbrowski), że jeśli nawet my mieszkańcy wpłacimy więcej do systemu, bo stawki są obecnie przeszacowane, to te pieniądze zostaną w systemie. Chyba sami nie wierzą w to, co mówią - te pieniądze szybko rozpłyną się na wszystkie dodatkowe wydatki "administracyjne i biurowe", w tym również podwyżki dla "osób zaangażowanych w system". A kto zapytał nas mieszkańców, czy my chcemy nadpłacać, by gmina dysponowała naszymi nadpłaconymi pieniędzmi i szukała na siłę "potrzeb", aby je wydać? A poza tym, firmy składają najczęściej oferty odpowiadające kwotom zaplanowanym w budżecie gminy na dany cel, więc odbywa się to "maksymalnym wykrawaniem kasy".

ręce opadają

odpowiedz
01.05.2021 14:05

Nie wiem czy burmistrz lobbując i przedkładając po raz trzeci projekt uchwały, a radni głosując ZA uchwałą ws zmiany zapisów MPZP w Rogowie, z której korzyść kosztem gminy odniesie firma Shelter zdają sobie sprawę, że szkoda jaką wyrządzili gminie będzie miała brzemienne skutki nie tylko w postaci mniejszych wpływów do budżetu od tej firmy do koca istnienia tych obiektów. Głosując jednak w ten sposób, stworzyliście państwo precedens, na który może się powołać teraz i w przyszłości każdy następny inwestor, który na tej podstawie, powołując się na tę uchwałę, również będzie domagał się zmian w MPZP na swoją korzyść kosztem gminy. Pomyśleliście choć przez chwilę o tym? Czy wyszliście z założenia, że po waszej kadencji to już będzie potop i świat się skończy?

XYZ

odpowiedz
29.04.2021 16:04

Radny Edwardzie Krychowiak - walcz o transparentność i bądź niezłomny! Nawet jeśli miałbyś zostać sam na placu boju! My to będziemy pamiętać! Wszystko zapamiętamy w stosunku do każdego radnego...

CCC

29.04.2021 16:04

Jasne, nadzwyczajny inwestor, a cała reszta to "psy":-) Mentalność ... nie przytoczę kogo...

XY

29.04.2021 16:04

No to rozczarował nas okrutnie!!!

MM

29.04.2021 16:04

Ten "gość" stracił twarz, synek musiał nauczyć go "biznesu", a Domański ma ubaw, hahaha