Sesja przełożona na sobotę!

2021-01-27 16:12
Sylwester Wasiak
2021-01-27 16:12

Goleniów dalej nie ma zatwierdzonego przez Radę budżetu. Zaplanowana na dziś sesja została przerwana i przełożona na sobotę. O 14 rozpoczęło się zamknięte spotkanie radnych z wiceburmistrzem - mamy pierwszej nieoficjalne informacje na temat jego przebiegu.

Dziś do obrad w zdalnej sesji zalogowało się 20 z 21 radnych Rady Miejskiej w Goleniowie (zabrakło Jerzego Maksyma). W momencie, kiedy przyszło do dyskusji i głosowania nad najważniejszą uchwałą, dotyczącą budżetu gminy Goleniów na 2021 rok okazało się, że dalej są spore rozbieżności pomiędzy burmistrzem, a grupą opozycyjnych radnych. Zgłoszone przez opozycję poprawki musiałyby zostać wprowadzone do budżetu w formie autopoprawki burmistrza, na co nie przystał wiceburmistrz Henryk Zajko.
- Zgłaszam wniosek formalny o przerwę w terminie do soboty do godz. 9, a my zapraszamy pana burmistrza na spotkanie o godz. 14, my na pana będziemy czekać w biurze rady - powiedział radny Łukasz Mituła. Wniosek został poparty przez 12 radnych, 5 było przeciw, a 3 się wstrzymało.
Spotkanie o charakterze zamkniętym dla osób postronnych rozpoczęło się o godz. 14. Udział w nim wzięło 7 opozycyjnych radnych oraz wiceburmistrzowie Henryk Zajko i Tomasz Banach. Skończyło się po niespełna dwóch godzinach, a rozmowy mają być kontynuowane jutro. Żadne kluczowe decyzje w sprawie porozumienia co do uchwały budżetowej póki co nie zapadły.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!