Ścieżka rowerowa „rodząca się w wielkich bólach”

2023-11-04 9:30
Sylwester Wasiak
2023-11-04 9:30

Padły jasne deklaracje w sprawie ostatecznego dokończenia ścieżki rowerowej do Marszewa. Zobaczcie, jak wygląda ta inwestycja obecnie.

ZDJĘCIE 1 z 8

Przypomnijmy, że budowa ścieżki o długości ponad kilometra od ronda im. Henryka Zajki do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 113 z przejściem w kierunku do Marszewa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Niestety już wczesną wiosną tego roku prace zostały wstrzymane. Powodem okazały się problemy finansowe głównego wykonawcy. Rozpoczęły się negocjacje władz gminy w sprawie dokończenia tej inwestycji i prace niemrawo dalej ruszyły. W połowie września wiceburmistrz Anita Jurewicz w odpowiedzi na zapytanie w tej sprawie radnego Ł. Mituły informowała, że zaawansowanie prac budowlanych wynosi około 70 %. Jak sprawdziliśmy w ostatni czwartek, wciąż ścieżka rowerowa nie jest finalnie skończona, konkretnie w ostanim jej fragmencie przy rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 113. Deklaracje w sprawie ostatecznego zakończenia tej inwestycji padły na ostatniej sesji.
- Ścieżka do Marszewa będzie zakończona do końca roku budżetowego – zapowiedziała Wioletta Danowska, dyrektor Wydział Gospodarki Gminnej.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
05.11.2023 09:54

A kiedy zrobicie nawierzchnie na tej drodze? Bo jedzie się po niej jak po kartflisku...

Mieszkaniec

odpowiedz
04.11.2023 17:57

A kiedy zrobicie nawierzchnie na tej drodze? Bo jedzie się po niej jak po kartflisku...