Samolot gaśniczy w akcji

2023-09-15 17:00
Sylwester Wasiak
2023-09-15 17:00

Pierwsze zadysponowane zastępy z JRG Goleniów, OSP Rurzyca i OSP Lubczyna nie były w stanie samodzielnie ugasić pożaru, do akcji musiały zostać skierowane kolejne jednostki w tym samolot gaśniczy.

Na szczęście nie był to prawdziwy pożar, a ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem „WRZOS 23”, które dziś odbyły się na terenie Nadleśnictwa Kliniska. Jak przekazał nam mł. asp. Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, ćwiczenia zakładały pożar lasu, powstały od zapalenia się kombajnu zrębowego, a w akcji uczestniczyły jednostki PSP i OSP z terenu powiatu goleniowskiego i szczecińskiego.

- Zakończenie i podsumowanie ćwiczeń odbyło się w siedzibie Nadleśnictwo Kliniska. W spotkaniu tym udział wziął Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie mł. bryg. Marek Michalak oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kliniska
Pan Maciej Jaguś. W trakcie spotkania wymieniono się spostrzeżeniami i wypracowano wnioski poprawiające prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych – poinformował mł. asp. D. Schacht.

Foto: mł. asp. Paweł Lenart

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kierowca

odpowiedz
15.09.2023 19:02

Widziałem to jechałem na s3