Salon hazardu zamknięty, w środku był... nieletni

2022-09-20 9:14
Paweł Palica
2022-09-20 9:14

Potwierdza się oficjalnie podana przez nas niespełna tydzień temu informacja o zlikwidowaniu punktu gier hazardowych przy ul. Konstytucji 3 Maja.

foto: KAS Szczecin

Akcję, po raz kolejny w tym miejscu, przeprowadzili funkcjonariusze zachodniopomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Tym razem na ich wezwanie do otwarcia zamkniętych drzwi polecenie wykonano.

- Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy pięć osób (2 obywateli Polski i 3 obywateli Ukrainy). Jedna z tych osób (obywatel Ukrainy) to nieletni chłopiec, dziecko osoby prowadzącej ten nielegalny punkt hazardowy. W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy pięć komputerów, pięć dodatkowych monitorów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe, trzy klasyczne automaty do gier. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również router oraz dwa telefony komórkowe. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 2142 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar - informuje rzecznik prasowa KAS w Szczecinie, Małgorzata Brzoza.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Dodajmy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w nich. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!