Ruszyły prace na S3/A6

2020-04-08 8:50
Sylwester Wasiak
2020-04-08 8:50

Jest szansa, że 15 czerwca kierowcy podróżujący autostradą na odcinku Szczecin Dąbie – Szczecin Rzęśnica pojadą już bez żadnych przeszkód.

ZDJĘCIE 1 z 3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą PRD Nowogard umowę na dokończenie robót po poprzednim wykonawcy za kwotę 2,98 mln złotych.

- Plac budowy został przekazany 30. marca i od 31. marca rozpoczęte zostały prace na nitce lewej (południowej) zamkniętej w tej chwili dla ruchu. Do 10. kwietnia planujemy zakończyć prace na zamkniętej nitce, w międzyczasie wykonana została dodatkowa przewiązka na potrzeby zmiany organizacji ruchu. 15. kwietnia planujemy przełożyć ruch na nitkę południową i rozpoczniemy prace na jezdni północnej – informuje Katarzyna Łazarz-Brzezińska Dyrektor ds. Rozwoju i członek Zarządu PRD Nowogard.

Przypomnijmy, że inwestycję tę rozpoczęła firma Energopol SA., która zrealizowała około 80% zakresu prac, po czym wstrzymała roboty. Skutkowało to odstąpieniem z jej winy od umowy przez GDDKiA w październiku ubiegłego roku. Dokończenie części tej inwestycji (całość została podzielona na mniejsze przetargi) przejęła teraz firma PRD Nowogard.

- W zakresie prac, które wykonuje PRD Nowogard SA są m.in. prace związane z ułożeniem warstwy ścieralnej na jezdni prawej (północnej) na długości około 3000m, wykonanie oznakowania poziomego i częściowo pionowego, a także uciąglenie barier energochłonnych, prace wykończeniowe w obrębie elementów odwodnienia, humusowanie i obsianie skarp i poboczy. Zgodnie z przyjętym harmonogramem około 15 czerwca br. ruch pojazdów powinien zostać poprowadzony dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu na każdej z nich – mówi K. Łazarz-Brzezińska.

Jedyną niewiadomą pozostaje jak obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpłynie na przebieg realizacji tej inwestycji.

- Sytuacja jest bardzo rozwojowa i nie wiadomo jak się potoczy. Niewykluczone, iż dalsze obostrzenia związane z istniejącym zagrożeniem epidemicznym wpłyną na harmonogram realizacji robót. Na ten moment nie zakładamy takiego scenariusza ale jeżeli zostaną wydane kolejne obostrzenia, będziemy się do nich stosować – informuje K. Łazarz-Brzezińska.

Odrębnym przetargiem objęte zostało dokończenie przejścia dla zwierząt na wschód od węzła Rzęśnica. Ten przetarg obejmuję również wygrodzenie trasy na tym odcinku. Na realizację robót wykonawca będzie miał 5 miesięcy. Termin składania ofert został wyznaczony na 8 maja - informuje GDDKIA.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!