Ruszył konkurs o „Granty Osiedlowe 2023”!

2023-04-17 13:14
Karol Szumny
2023-04-17 13:14

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Osiedlowe 2023”. W konkursie mogą uczestniczyć Gminy działające na rzecz osiedli z obszarów miejskich lub miejsko-wiejskich województwa zachodniopomorskiego.

W konkursie mogą w nim uczestniczyć Gminy działające na rzecz osiedli. Wystarczy zgłosić projekt, który przyczynia się do osiągnięcia m.in. aktywizacji społeczności lokalnej, realizacji projektów na rzecz rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego, podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców.

Zwycięskie samorządy otrzymają wsparcie finansowe z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w formie grantu osiedlowego na realizację zgłoszonych projektów. W zależności od charakteru projektu wsparcie może wynieść 10 tys. lub 15 tys. złotych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego formularza zgłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami terminie od 17 kwietnia do 8 maja 2023 r.

Wartość środków finansowych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczona na pomoc finansową dla gmin na realizację zadań własnych w formie grantu osiedlowego w konkursie to 250 tys. zł.

W konkursie wyłonione zostaną maksymalnie 25 projekty do realizacji przez Gminy (laureatów konkursu).

Zgłoszenia mogą być przesyłane wyłącznie w formie elektronicznej na adres skrytki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na platformie ePUAP.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Rudy

odpowiedz
18.04.2023 10:48

Na osiedlu proszę zrobić porządek z naćpanyni sebiksami, menelami spod biedronki i trzecią grupą społeczną czyli kibicami Sparty którzy drą mordy po nocach