Rusza projektowanie nowej siedziby GDK

2022-06-28 15:17
Paweł Palica
2022-06-28 15:17

W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji technicznej nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury. Pierwsze efekty pracy architektów poznamy w sierpniu.

Ogłoszony przez gminę przetarg wygrała firma Coza Architektura Wojciech Kozłowski z Sieradza, która wyceniła swoje usługi na niespełna 283 tys. zł. Właśnie z nią zawarta została umowa, a z jej przedstawicielami spotkali się także pracownicy GDK. Jak się dowiedzieliśmy, było to spotkanie o charakterze "zapoznawczym".

Na razie wiadomo więc tyle, że prace nad projektem nowych obiektów ruszają, a firma ma 50 dni kalendarzowych na wykonanie wstępnej koncepcji i przedstawienie jej gminie. Kolejnych 310 dni kalendarzowych będzie miała na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia budowę nowych obiektów. Nastąpić ma to w czerwcu 2023 roku.

Ze strony Coza Architektura wynika, że firma ta ma w swoim portfolio projekty takich zrealizowanych później inwestycji, jak:

  • budowa hali sportowej przy szkole podstawowej w Owińskach – projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy,
  • przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Urzędu Statystycznego w Opolu – projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy,
  • przebudowa i rozbudowa muszli koncertowej w Parku Praskim w Warszawie – projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy,
  • budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy (w trakcie budowy),
  • przedszkole 8-oddziałowe przy ul. Legendy w Warszawie – projekt budowlany i wykonawczy (w trakcie budowy).

Przypomnijmy, że budynek przy ul. Słowackiego 1, w którym do dzisiaj działa GDK, jest w bardzo kiepskim stanie technicznym i kilka miesięcy temu został częściowo wyłączony z użytkowania. Pękają jego ściany i fundamenty, eksploatowanie go w pełnym wymiarze jest więc po prostu niebezpieczne.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!