Rusza nowa kawiarnia w centrum Goleniowa. Pierwsza taka w mieście

2022-06-09 22:10
Paweł Palica
2022-06-09 22:10

Już jutro (10 czerwca) rano zajrzeć będzie można do pierwszej w Goleniowie kawiarni o ukraińskim rodowodzie. Działać będzie ona w samym centrum miasta.

ZDJĘCIE 1 z 6

Lokal o nazwie "Stajl" urządzony został w jednym z pomieszczeń pasażu handlowo - usługowego przy ul. Kościuszki, nad Strugą Goleniowską. Jego właścicielem jest mieszkający od kilku lat w Goleniowie Ukrainiec, a oficjalne jego otwarcie nastąpi jutro o godz. 7 rano. Na razie w menu będzie, co oczywiste, kawa, ale też szeroki wybór herbat i ciast, a w przyszłości oferta zapewne się powiększy. Dzisiaj mieliśmy okazję zajrzeć do kawiarni, jak wygląda lokal - możecie zobaczyć na zdjęciach.

Jak powiedział nam Jurij, właścicel "Stajla", lokal otwarty będzie w tygodniu już od 7 rano do późnych godzin wieczornych. Powodzenia!

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Liv

odpowiedz
10.06.2022 00:36

Goleniów jest specyficzny, tu ciężko żeby się cos utrzymało. Ze zdjęć zauważyłam, że te krzesła są okropne, niewygodne więc nie zachęcają żeby pójść i zaszyć się tam z książką przy kolejnej kawie. Cena za herbatę 14zl, sort ale przeginka. Dobrej jakości herbata wychodzi średnio 2 zł za saszetke, a więc 12 zł za wrzątek i usługę picia w lokalu to zdecydowanie za wiele. Taki lokal ma świetną lokalizację, ale dolozylabym jakieś przekąski typu fajna kanapka, pieczone warzywne frytki czy cos w tym stylu. Wchodzisz bierzesz kawę, przegryzasz lunch i jest fajnie. Nie chce być złym prorokiem ale zakonczy się działalność jak Fotelove w tym miejscu. A szkoda. Właściciel Ukrainiec mógłby otworzyć fajną knajpkę z typowym ukraińskim jedzeniem w lokalu i na wynos, dobra cena a syte- zupelnie jak kuchnia ukraińska. To by szło w Goleniowie, wystarczy spróbować zamówić jakiekolwiek jedzenie w weekend. W tym zakresie klientów nie brakuje. Kawiarni jest sporo i... zazwyczaj świecą pustkami.

Dx

10.06.2022 00:36

To naprawdę celne spostrzeżenia i dobre rady. Może właściciel weźmie je pod uwagę, to szansa na powodzenie, którego mu życzę, będzie większa. Szkoda, żeby się nie udało...

A.

10.06.2022 00:36

W tych „12 zł za wrzątek i obsługę” trzeba uwzględnić wszystkie składowe : podatki, pensje, czynsz, ZUS… Oprócz jedzenia na wynos i na miejscu czasami potrzeba jest wypicia kawy czy herbaty, zjedzenia ciasta, posiedzenia, pogadania ze znajomymi, przyjaciółmi i do tego służą kawiarnie. A w Goleniowie są takie kawiarnie chyba trzy, w tym jedna sezonowa. Fotelove chyba wykończyła pandemia i lockdown, nie brak klientów.

Goleniów

10.06.2022 00:36

Konkurencja nie śpi, oby więcej takich miejsc.