Rozpoczęła się rewitalizacja zielonego szlaku turystycznego „Wokół Liwiej Łuży”

2023-05-17 10:32
Karol Szumny
2023-05-17 10:32

Gmina Rewal poinformowała o rozpoczęciu rewitalizacji zielonego szlaku turystycznego „Wokół Liwiej Łuży” biegnącego dookoła rezerwatu ornitologicznego. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Gryfice zostanie odnowiony najtrudniejszy jego odcinek na styku Gminy Rewal i Gminy Karnice.

fot. Gmina Rewal

Powstanie tam przepust ułatwiający przejście. Ponadto w najbliższej przyszłości staną tam tablice edukacyjne i drewniane kładki uatrakcyjniające wędrówkę po obszarach z wysokim stanem wód gruntowych. Zielony szlak zostanie również na nowo oznakowany.

Szlak okrężny, rozpoczyna się i kończy w centrum Niechorze, trasa wiedzie wokół jeziora Liwia Łuża, które jest rezerwatem ornitologicznym. Szlak powstał w 1998 r. a ostatni raz został oznakowany w 2013r. i wymaga odnowienia.

Planowana rewitalizacja szlaku nawiązuje do bogatej tradycji i dorobku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które wytyczało, znakowało i konserwowało szlaki turystyczne w Polsce od 1945 roku. Przez najatrakcyjniejsze tereny w Polsce przebiega prawie 76 tys. kilometrów wyznakowanych przez PTTK szlaków: pieszych nizinnych, górskich, rowerowych, narciarskich, konnych, wodnych i innych.

Podczas odbytych dwóch spotkań roboczych uzgodniono, że proces będzie przebiegał dwuetapowo. Do końca czerwca br. zostaną poszerzone te fragmenty szlaku, które ze względu na dynamikę wegetacji drzew i krzewów były praktycznie nie do przejścia. Zostanie również wykonany solidny i estetyczny przepust nad rowem melioracyjnym, który uniemożliwiał jego przekraczanie w momentach wysokiego poziomu wód gruntowych.

źródło: Gmina Rewal

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

17.05.2023 21:05

Jaki wstyd dla Trzebiatowa.Wydano prawie milion złotych na ścieżkę zamiast złożyć wniosek na dofinansowanie rewitalizacji parku w całości. Zniszczone środowisko wokół tzw.basenu,żadnego starania o wykonanie prac porządkowych, utworzenia miejsca wypoczynku i.ochrony ptactwa wodnego.Tylko pozazdrościć władzom Rewala.

medyk

17.05.2023 21:05

Rewitalizacja trzebiatowskiego parku ? A komu to potrzebne , burmistrz na spacery tam nie chodzi

XL

17.05.2023 21:05

Bobrom w tym bałaganie nawet dobrze się żyje , dzikom też przypasowała ścieżka rowerowa , jeżdżą po niej na hulajnogach.. A tak na marginesie, do parku trzeba na bagniste tereny wybierać się w gumowcach , , a na dróżki trzeba ubierać obuwie odporne na kurz i kamyki .