Rozbudowa SP 3? "Wydział monitoruje sytuację"

2023-01-07 11:27
Paweł Palica
2023-01-07 11:27

Władze gminy Goleniów obecnie nie planują rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 na osiedlu Helenów. Pomimo tego, że wkrótce znacznie zwiększy się liczba jego mieszkańców.

Pytanie dotyczące mocno ograniczonych możliwości lokalowych SP 3 skierowała niedawno do władz gminy radna Dorota Chodyko z klubu Koalicja Samorządowa. Zwróciła ona uwagę na to, że przy ul. Stargardzkiej budowane jest nowe osiedle mieszkaniowe, a to oznacza, że w niedalekiej przyszłości w szkole może pojawić się wielu nowych uczniów. A to znowu oznaczać może, że ostatecznie zabraknie miejsc dla wszystkich chętnych do podjęcia nauki w placówce kierowanej przez Jolantę Jarlaczyńską.

Jak się okazuje, urzędnicy z goleniowskiego magistratu biorą pod uwagę taki scenariusz, sposobem na rozwiązanie ewentualnego problemu mają być jednak działania administracyjne.

- Wydział merytoryczny monitoruje na bieżąco sytuację we wszystkich szkołach. Z uwagi na fakt, że w granicach administracyjnych miasta Goleniów funkcjonuje 7 szkół podstawowych (...) w sytuacji przeludnienia w szkołach oraz występowania zjawiska zmianowości w pierwszej kolejności podejmowane będą działania administracyjne, regulujące ilość uczniów w szkołach - poinformowała radną D. Chodyko wiceburmistrz Anita Jurewicz.

Wniosek z tak postawionej sprawy jest dość oczywisty: jeśli tego typu rozwiązanie rzeczywiście zostanie zastosowane, dzieci mieszkające na osiedlu Helenów będą najpewniej odsyłane do SP 2 i SP 5. W obu przypadkach do przejechania będzie ok. 2,5 km.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ana

odpowiedz
07.01.2023 12:01

Niedługo w ogóle braknie miejsc w szkołach i przedszkolach, albo grupy będą tak zapchane, że nauczycielom trudno będzie pracować a dzieciom się uczyć. Już jest scisk!