Rozbój w okolicach dworca PKP

2023-11-29 19:00
Sylwester Wasiak
2023-11-29 19:00

Trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież, pobicie, a następnie zmuszanie do nieskładania zawiadomienia na policję o dokonanym rozboju stanie przed goleniowskim sądem.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, do zdarzenia doszło 2 lipca 2023 r. w Goleniowie. Jak ustalono, pokrzywdzony wraz z kolegą siedział na ławce obok dworca kolejowego w Goleniowie. W pewnym momencie, stojący obok trzej mężczyźni, grożąc użyciem siły fizycznej, zmusili go do wydania zegarka wartości 400 zł, a następnie telefonu komórkowego wartości 900 zł. Gdy pokrzywdzony odmówił podania kodu to telefonu, jeden ze sprawców uderzył go kilkakrotnie pięścią w twarz oraz kolanem w brzuch. Następnie sprawcy groźbami zmusili pokrzywdzonego do udania się z nimi za budynek sklepu meblowego, gdzie ponownie zaczęli zadawać mu ciosy pięściami, chcąc zmusić go do zaniechania złożenia zawiadomienia o dokonanym rozboju.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji wszyscy sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. W toku przeszukań odzyskano przedmioty zabrane pokrzywdzonemu. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.
Podejrzani w wieku 20, 21 i 40 lat nie przyznali się do zarzuconych im czynów. Dwaj z nich byli w przeszłości karani, w tym jeden z nich zarzuconego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Trzeci ze sprawców nie był dotychczas karany.
Za zarzucone oskarżonym przestępstwo rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Michal

odpowiedz
29.11.2023 19:54

Takie mendy to powinny mieć z automatu 5 lat ciężkich robót w kamkeniołomach.

Patrycja

odpowiedz
30.11.2023 15:20

Zostali zwolnieni z aresztu proszę się doinformować a dopiero pierdzielic głupoty w mediach szkoda tylko że nie uwzględnił szanowny reporter że pseudo poszkodowany był naćpany i że nie stawił się na żadną sprawę mało tego jego zeznania które złożył na komendzie nie były spójne i nie pokrywały się z zeznaniami jego towarzysza także życzę powodzenia w dalszej karierze Panie Sylwku

Matka

30.11.2023 15:20

To pani widocznie jest źle poinformowana i to pani za pomówienia i oszczerstwa powinna się wstydzić. Ten napadnięty nie był naćpany i miał 17 lat a oni powinni dostać surową karę.Mam nadzieję że pani rodziny to nigdy nie spotka że ktoś taki jak oni nie napadnie pani dziecka,takiego widoku pobitego dziecka nie życzę nikomu,tylko pytam czy dla paru nastu zł można w biały dzień zrobić coś takiego?

znawca

30.11.2023 15:20

O! Jak widać, znawca tematu i znawca sprawy. Wytrawny etyk, który wytłumaczy, że zawsze jest jakieś usprawiedliwienie na napaść . To, ze poszkodowany był naćpany, a to, ze był już stary, a to, ze to było tylko dziecko i, że dzieci to można w sumie napadać. Albo, ze to był inwalida, a wiadomo, że takich to też można napadać. I wszystko jasne w temacie. Gratuluję poczucia humoru.

Patrycja

odpowiedz
30.11.2023 15:15

Pomówienia i fałszywe oskarazania też podlegają każe skoro dokonali takich czynów dlaczego żaden z pokrzywdzonych nie stawił się na sprawę a oskarżeni są na wolności ? Czemu nie napisaliście o niespójności zeznań pokrzywdzonych i o tym że pseudo pokrzywdzony był pod wpływem narkotyków