Różaniec do granic. W nadmorskich miejscowościach będą trwały modlitwy
W nadmorskich miejscowościach wkrótce rozpocznie się akcja Różaniec do granic. Wierni co roku gromadzą się na granicach Polski, by wspólnie modlić się za nasz kraj. Różaniec będzie odmawiany także w miejscowościach powiatu gryfickiego.

7 października o godzinie 15:00 rozpocznie się coroczna akcja pod nazwą Różaniec do granic. Wierni będą modlić się przy słupach granicznych na lądowej granicy, a także na brzegu Odry i Bałtyku. Modlitwa będzie rozbrzmiewać łącznie w kilkudziesięciu miejscach w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
W powiecie gryfickim różaniec będzie odmawiany w Mrzeżynie, Niechorzu, Rewalu, Trzęsaczu oraz w Pobierowie.
Szczegółowy harmonogram podała Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska:
- Mrzeżyno, parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła – zbiórka w kościele o godz. 14.45, wymarsz do pomnika zaślubin z morzem; godz. 15.00 - modlitwa różańcowa przy pomniku, godz. 16.30 - Msza Święta.
- Niechorze, parafia pw. św. Stanisława BM – Niechorze: o godz. 15.00 rozpoczęcie w kościele, po nim przejście na deptak przy ul. Krakowskiej i modlitwa różańcowa; Pogorzelica: o godz. 15.00 modlitwa różańcowa - wejście na plażę przy ul. Szturmowej.
- Rewal, parafia pw. Najświętszego Zbawiciela – godz. 15.00 modlitwa różańcowa na deptaku przy wejściu nad morze.
- Trzęsacz, parafia Rewal, kościół pw. Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00 modlitwa różańcowa przy głównym zejściu na plażę.
- Pobierowo, parafia pw. Najświętszego Odkupiciela – godz. 15.00 zejście nad morze od ulicy Jana z Kolna, modlitwa różańcowa na betonowym pomoście schodzącym do morza bez schodów.
Różaniec do granic po raz pierwszy został zorganizowany 7 października 2017 roku. W dzień ten w Kościele obchodzi się liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wtedy zakończyły się również obchody setnej rocznicy objawień fatimskich. Inicjatorami Różańca do granic byli wówczas Maciej Bodasiński oraz Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta.
Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, poinformował wówczas wszystkie parafie w Polsce o mającej się odbyć wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju. W wydarzeniu brało udział 320 kościołów, a według organizatorów różaniec odmówiło wspólnie nawet milion wiernych.
Komentarze (9)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
L
odpowiedzSuper sprawa,a gdyby to połączyć ze sprzątaniem plaż po sezonie byłoby wspaniale i pożytecznie
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Lili
Sprzątanie plaży to lewacka religia........
Emeryt
odpowiedzTe modły powinny odbywać się na terenie tzw. "sanktuariów", realizowane w ten sposób zakłócają wypoczynek ludziom myślącym ...
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Stalin
Do emeryta ty komunisto.
w imię syna
odpowiedzW emerytów (wyborców) z cenami prądu nie uderzą ale we wszystkich innych mających większe zużycie lub działalność gospodarczą to już tak...tragedia.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Ryszard B
odpowiedzModlić się trzeba w kościołach i domu. Takie formy,bo ja wiem? W takim cyklu już, i co jest lepiej. Co raz to gorzej w Kraju się dzieje.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Roza
odpowiedzLepiej modlić się w granicach myślenia i zdrowego rozsądku. Tu nie ma jednak nadziei. Btw, czy PL jest już od modłów bezpieczniejsza, zasobniejsza, a mieszkańcy bardziej pogodni i życzliwsi?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
antykler
odpowiedzjuż się qrde nie mogę doczekać
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Tadeusz
odpowiedzProsze podac dokladne daty nabozenstw
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!