Rośnie nam utalentowana skrzypaczka

2023-05-31 6:30
Sylwester Wasiak
2023-05-31 6:30

Oliwia Sorys, uczennica Szkoły Muzycznej I st. w Goleniowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie odniosła kolejny już w tym roku sukces w konkursie skrzypcowym.

Ta młoda i utalentowana skrzypaczka wzięła udział w ubiegłym tygodniu w X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowy "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding" rekomendowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizatora Centrum Edukacji Artystycznej. Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 im. K. Krupińskiego w Warszawie, a Oliwia Sorys po doskonałym występie została laureatem III nagrody. Nauczycielem młodej skrzypaczki z Goleniowa jest Robert Cybulski, a akompaniatorem Sławomir Siwiak.
Oliwka uczy się w II klasie w Szkole Muzycznej I Stopnia w Goleniowie. W 2023 roku wzięła udział w 3 konkursach. Oprócz opisanego wyżej występu w Warszawie, w kwietniu Oliwka zdobyła I miejsce w VIII Lubuskim Konkursie Skrzypcowym w Gorzowie, który w tym roku miał rangę ogólnopolską, a w marcu również zdobyła I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie "Mistrz Miniatury 2023" w Poznaniu.
W pierwszym roku nauki w Szkole muzycznej wzięła udział w dwóch konkursach, zdobywając III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie "Muzyczny Koryfeusz" w Poznaniu (w kwietniu 2022r.) oraz II miejsce w VII Międzywojewódzkim Konkursie Skrzypcowym w Pyrzycach (w maju 2022r.)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!