Rosną kolejne kolarskie perełki!

2021-07-30 5:40
Sylwester Wasiak
2021-07-30 5:40

Maszewo od wielu lat za sprawą klubu kolarskiego Ratusz udowadnia, że jest kolarską stolicą powiatu… Rosną tam kolejne kolarskie perełki.

Po wielu sukcesach w kategoriach młodzieżowych m.in. Tamary Szalińskiej i Mai Wróblewskiej, nadszedł czas zmiany warty. Choć przed startem w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koziegłowach nastroje były mieszane.
- Na olimpiadę jechaliśmy z przekonaniem dobrze wykonanej pracy, ale niestety choroba, która nas dopadła, nie napawała ekipy optymizmem. Po jeździe indywidualnej na czas, w której Maja Jarmowska zajęła 15.miejsce, a Ania Preca 21. lokatę zaczęliśmy optymistycznie patrzeć na start wspólny – mówi Leszek Jarmowski, trener Ratusza Maszewo.
Taktyka, którą szkoleniowiec nakreślił dziewczynom, okazała się skuteczna! W pierwszej fazie wyścigu Maja Jarmowska odjechała peletonowi, ale jej akcja ostatecznie została skasowana. W ostatniej fazie wyścigu odpowiedzialne zachowanie Mai Jarmowskiej oraz heroiczna pogoń Ani Precy zapewniły tej ostatniej brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży! Gratulacje!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!