Rondo zdewastowane (FOTO)

2020-09-29 19:30
Sylwester Wasiak
2020-09-29 19:30

Kompletnie zniszczona została darń na rondzie na przedłużeniu ul. Maszewskiej.

Jak nie trudno się domyślić, sprawcami tego zmasowanego ataku były dziki. Problem z tymi zwierzętami od kilku tygodni mocno narasta w naszym rejonie. Na znaczne szkody wyrządzane przez watahy dzików narzekają mieszkańcy Klinisk, Rurzycy oraz Stepnicy, gdzie zamknięty z tego powodu w godzinach nocnych został cmentarz komunalny (pisaliśmy o tym TUTAJ).
W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy w Goleniowie odbyło się spotkanie dotyczące tego właśnie problem, a więc znaczącego wzrostu populacji dzików, pojawiania się tych zwierząt na terenach zabudowanych i wyrządzanych szkód.
W jego trakcie ustalono, że na terenie, gdzie występuje największy problem z populacją dzików, zostanie dokonany przez myśliwych odstrzał sanitarny. Odstrzał ten zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa przez Koło Łowieckie „Puszcza”.
Jednocześnie władze gminy Goleniów apelują do mieszkańców o niepozostawianie na terenie swoich nieruchomości oraz w ich najbliższym sąsiedztwie pozostałości skoszonej trawy, opadłych liści, resztek żywności, obierek. Przyciągają one dziką zwierzynę.
Dodatkowo, na terenie największego występowania dzików utworzone będą przez osoby uprawnione tzw. nęciska, gdzie będzie wysypywana karma dla zwierząt, celem odciągnięcia ich z terenu zurbanizowanego na tereny naturalne.
Wystosowano również apel, aby informować Straż Miejską w Goleniowie (tel. 986) w godzinach pracy lub policję o każdej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu mieszkańców.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

misy

odpowiedz
29.09.2020 23:06

Dla znawców to nie jest dewastacja, tylko kuracja. Brzydko wygląda, to fakt. Lecz ziemia została uleczona od obecności pędraków niszczących systemy korzeniowe roślin typu turkuć podjadek, larwa chrabąszcza majowego i wiele innych szkodników! Starajmy się widzieć w dzikach nie tylko szkodników, lecz naturalnych sprzymierzeńców naszych upraw, a szczególnie lasów!