Rolnicy wyjadą na ulice

2024-01-23 20:50
Sylwester Wasiak
2024-01-23 20:50

W środę w południe 24 stycznia rozpocznie się protest rolników w Przybiernowie przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej oraz importowi zbóż z Ukrainy. Jaką przybierze on formę?

Zdjęcie ilustracyjne (Foto: Archiwum)

Dwa główne postulaty protestujących to „STOP dla niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych niestosujących norm UE” oraz „rewizja Wspólnej Polityki Rolnej”.

- Manifestujemy przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, Zielonemu Ładowi oraz importowi zbóż z Ukrainy, gdy do tego dodam, że dopłaty są coraz niższe, to niestety pokazuje, że sytuacja w polskim rolnictwie zmierza w złą stronę – mówi Sylwester Kubiak, organizator protestu.

Zbiórka nastąpi o godzinie 11.30 koło straży pożarnej w Przybiernowie. Z tego miejsca protestujący ciągnikami przejadą do ronda przy drodze S3, a następnie starą trójką do karczmy. Tam protestujący się zatrzymają i będą manifestować swoje niezadowolenie. Protest ma potrwać do godziny 15, jest zgłoszony i legalny. Nie jest przewidywana blokada dróg.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!