Robią świetną robotę, w efekcie chętnych jest więcej niż miejsc.

2023-11-21 6:20
Sylwester Wasiak
2023-11-21 6:20

Z przedstawicielką Stowarzyszenia Dmuchawiec, które organizuje popularny Bieg Mikołajkowy dla dzieci w Goleniowie, rozmawiamy o rekordowo krótkich zapisach na tegoroczną edycję biegu i przygotowaniach do tej imprezy…

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Dmuchawiec zajęło się organizacją Biegu Mikołajkowego dla dzieci. Z roku na rok w imprezie rośnie liczba startujących, a w tegorocznej edycji lista startowa zapełniła się w nieco ponad pół godziny. M.in. na ten temat rozmawiamy z Izabelą Piotrowską (na zdjęciu druga z lewej), jedną z przedstawicielek Stowarzyszenia Dmuchawiec.

- Mikołajkowy Bieg dla Dzieci wpisał się już w kalendarz wydarzeń świątecznych Goleniowa. Która to już edycja i skąd zrodziła się pomysł na stworzenie takiej imprezy?
- Dla Stowarzyszenia Dmuchawiec to już trzecia edycja. Pomysł zrodził się w wyniku spotkania z Robertem Kopcewiczem, który początkowo wraz z lokalną grupą biegaczy organizował bieg przy okazji festynu "Mikołaje są wśród nas". W trakcie spotkania padło zapytanie, czy nie mogłybyśmy pomóc przy organizacji biegu. Po krótkim namyśle zgodziłyśmy się, jednak wspólnie postanowiliśmy zmienić troszkę formułę biegu poprzez wprowadzenie zapisów, zmianę miejsca i daty.

- Początkowo bieg odbywał się przy okazji imprezy Mikołaje są wśród nas. Stał się jednak odrębnym eventem. Dlaczego?
- Czy ja wiem, czy odrębnym eventem? Dzięki organizacji biegu w dniu wolnym od pracy, zajęć szkolnych, przedszkolnych czy też tych dodatkowych, a przede wszystkim w ciągu dnia udział w nim może wziąć każde dziecko. Dotychczas bieg organizowany był w niedzielę, w tym roku odbędzie się w sobotę.

- Ile osób startowało w pierwszych edycjach?
- Początkowo, w pierwszej edycji limit uczestników wynosił 250, ale z roku na rok ten limit się zwiększał, aż doszliśmy do 400 uczestników.

- W tym roku limit uczestników określiliście na 400 i lista wypełniła się w ...
- Lista wypełniła się ekspresowym tempie, a mianowicie w 36 minut. To absolutny rekord dla nas.

- Spodziewaliście się takiego tempa?
- Nie, nie spodziewaliśmy się takiego tempa. To rekord. Bo tak można chyba nazwać to, co się stało.

- Startujecie w sobotę 2 grudnia w Parku 750-lecia Goleniowa od godziny 12, Na co mogą liczyć uczestnicy imprezy?
- Nasi uczestnicy jak co roku mogą liczyć na super zabawę na świeżym powietrzu w otoczeniu Mikołajów i Mikołajek. Każdy uczestnik po biegu otrzyma medal i prezencik od Mikołaja. Dodatkowo będziemy mieli strefę animacji dla dzieci, ale szczegółów nie będę zdradzać, zostawiamy sobie trochę tajemnicy. Zapraszamy w dniu imprezy, wtedy wszystko będzie już jasne. Jedno mogę obiecać, że nasi biegacze mogą liczyć na fajną zabawę.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!