Rewolucyjne zmiany w Goleniowskiej Mili Niepodległości!

2020-09-01 20:19
Sylwester Wasiak
2020-09-01 20:19

Prace nad organizacją Goleniowskiej Mili Niepodległości 2020 ruszają, choć w związku z pandemią koronawirusa planowane są znaczące zmiany w jej dotychczasowej formule…

- Decyzja została podjęta, będziemy chcieli zrealizować tegoroczną Goleniowską Milę Niepodległości, choć będzie to zupełnie inna Mila niż dotychczasowe – powiedział nam Andrzej Łukasiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie.
Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami organizatorzy dali sobie czas na analizę sytuacji i podjęcie decyzji do końca sierpnia. Spotkanie takie już się odbyło i wiemy, że ruszają prace nad organizacją biegu!
- Niestety musieliśmy w naszych planach uwzględnić obecną sytuację epidemiczną. W związku z powyższym w tym roku w ramach Goleniowskiej Mili Niepodległości odbędą się biegi na Milę Open oraz Bieg na 10km. Musimy zrezygnować z biegów dzieci i młodzieży, w których startowała najliczniejsza rzesza zawodników – poinformował nas A. Łukasiak.
Uwzględniając obowiązujące obecnie przepisy organizatorzy chcą zmieścić się w liczbie tysiąca uczestników. W związku z powyższym w biegu na dystansie mili (jeden bieg) weźmie udział do 250 zawodników, którzy wystartują o godz. 11. Po jego zakończeniu odbędzie się bieg na dystansie 10 km, w którym biegacze w zależności od ich ilości zostaną podzieleni na grupy po 250 zawodników i będą startowali co pół godziny. W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goleniowie trwa opracowywanie szczegółowego regulaminu tej nowej formuły biegu, który powinien być opublikowany w ciągu najbliższych dni. Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie znaczącemu pogorszeniu biegi open powinny się odbyć. Informacja ta z pewnością ucieszyć biegaczy, którzy w tym roku zostali pozbawieni możliwości startu w wielu zawodach. Link do strony internetowej biegu, gdzie znajdują się zapisy dostępny jest TUTAJ

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!