Rewalska ciuchcia zaprasza na wspólne świętowanie 

2020-07-23 11:41
Katarzyna Adamiak
2020-07-23 11:41

Prezentacja pojazdów militarnych i strojów wojskowych, noce przejazdy ciuchcią. Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do wspólnego świętowania 75. rocznicy uruchomienia Gryfickiej Kolei Dojazdowej po II wojnie światowej.

Rewalska ciuchcia zaprasza na wyjątkowe wydarzenia. W najbliższy weekend dla uczczenia 75. rocznicy uruchomienia Gryfickiej Kolei Dojazdowej na Ziemiach Odzyskanych, które miało miejsce 22 lipca 1945 r., zaplanowano wyjątkowe atrakcje.

Nocne przejazdy wąskotorowe – sobota 25 lipca
Poszerzony o dwa dodatkowe przejazdy rozkład jazdy, umożliwi turystom zobaczenie trasy oraz okolicznych atrakcji, takich jak latarnia morska, czy ruiny kościoła w Trzęsaczu w wieczornym i nocnym anturażu.
Uwaga: W sobotę, 25 lipca pasażerowie będą mogli wyjątkowo skorzystać z 2 kursów powrotnych z Trzęsacza do Gryfic. Pozostałe kursy odbędą się według regularnego rozkładu jazdy. Więcej informacji o rozkładzie jazdy i kursach dodatkowych na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl

Prezentacja pojazdów militarnych i strojów wojskowych – niedziela 26 lipca
Na dworcu kolejowym w Rewalu, w godz. 14:00 - 17:00 odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów militarnych, używanych przez Wojsko Polskie po II wojnie światowej. Podczas imprezy odbędzie się również prezentacja historycznego umundurowania polskich żołnierzy, od epoki napoleońskiej, do czasów współczesnych. W niedzielnym pokazie udział wezmą członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mariusz

odpowiedz
25.07.2020 08:39

Wspaniała impreza

jarek

odpowiedz
25.07.2020 16:16

a jaka ona tam rewalska? Bo skarbur przekreciarz kupil ja za pozyczke z providenta? Nawet lokomotywownia jest w Gryficach.