Remont znacznie się wydłuży…

2022-05-07 7:57
Sylwester Wasiak
2022-05-07 7:57

Termin końca przebudowy drogi wojewódzkiej Stepnica-Recław uległ zmianie i potrwa o wiele dłużej. Ponadto od poniedziałku kierowców czekają w Stepnicy kolejne utrudnienia.

Jak poinformowały władze gminy Stepnica, termin realizacji inwestycji przedłuży się o około 7 miesięcy, co jest spowodowane pracami konserwatorskimi narzuconymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pod obecną nawierzchnią drogi ujawniono belki prawdopodobnie z XV – XVI wieku. Zgodnie z decyzją konserwatora zabytków belki te muszą być odsłonięte w celu wykonania dokumentacji archeologicznej. Dopiero po wykonaniu tej dokumentacji belki mogą być usunięte i może być wykonana nowa podbudowa i nowa nawierzchnia drogi. Narzucona procedura budowy przez konserwatora zabytków spowoduje wydłużenie.
Ponadto od poniedziałku wystąpią nowe utrudnienia dla kierujących korzystających z tej drogi w samej Stepnicy. Jak informuje firma Strabag wykonująca prace, 9 maja będzie frezowana nawierzchnia asfaltowa drogi, w związku z tym wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu, a od 11 maja rozpoczną się prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni drogi wraz z jej podbudową. W pierwszej kolejności będzie realizowany odcinek od ulicy Tęczowej do ulicy B. Chrobrego, a następnie od ulicy Tęczowej do końca ulicy W. Sikorskiego.
Prace te będą realizowane kolejno na całej szerokości drogi w odcinkach 50 – 100 metrowych. W tym czasie odcinki te nie będą przejezdne, będą zorganizowane objazdy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!