Rekordzista blisko dawki śmiertelnej

2023-07-26 16:56
Sylwester Wasiak
2023-07-26 16:56

Trzech nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policji. Rekordzista był „zaledwie” pół promila od wyniku określanego jako dawka śmiertelna.

Po amfetaminie na motorowerze
W poniedziałek 24 lipca przed godziną 22 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej w Nowogardzie motorowerzystę. W jej trakcie okazało się, że prowadzący jednoślad mieszkaniec powiatu goleniowskiego znajdował się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wstępne badanie wskazało na obecność amfetaminy w ślinie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogardzie.


Jeden pijany, drugi poszukiwany
We wtorek 25 lipca po godzinie pierwszej w nocy goleniowscy policjanci w trakcie kontroli drogowej w Lubczynie, że 38-letni mieszkaniec miejscowości Chojnów, kierował samochodem osobowym marki Toyota, będąc w stanie nietrzeźwości 2,14 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci zatrzymali 26-letniego pasażera, który był poszukiwany przez KP Poznań Stare Miasto.


Rekordzista w Stepnicy
W środę 26 lipca o godz. 9.50 policjanci ze Stepnicy zatrzymali w tej miejscowości 34-letniego mężczyznę, który jechał rowerem, znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało stężenie 3,46 promila alkoholu w organizmie (naukowe podejście mówi, że dawka śmiertelna alkoholu wynosi około 4 promile). Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!