Referendum w Goleniowie? Mamy komentarz rzecznika

2020-11-12 19:15
Sylwester Wasiak
2020-11-12 19:15

Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o szykowanym referendum w sprawie odwołania ze stanowiska burmistrza Roberta Krupowicza. Mamy komentarz do tych doniesień Cezarego Martyniuka, rzecznika prasowego burmistrza Goleniowa.

Urząd Gminy w Goleniowie

- Miesiąc temu Marcin Sowiński, lider lokalnych struktur Konfederacji w udzielonym nam wywiadzie stwierdził, że cyt. "Burmistrz Robert Krupowicz źle zarządza zarówno finansami, jak i podwładnymi, ma też złe relacje z otoczeniem w szerszym kręgu wokół gminy i czas na złożenie rezygnacji. Wzywamy do tego natychmiast!" i dalej powiedział cyt. "będziemy w listopadzie rozpoczynać akcję zbierania podpisów pod referendum o jego odwołanie". Poproszę o komentarz do tych słów...
- Opinia pana Sowińskiego nie jest poparta żadnymi konkretami. Zarzut, że finanse gminy są źle zarządzane, kłóci się z wydawanymi co roku opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz ocenami zewnętrznych ekspertów, które są zdecydowanie pozytywne. Nie wiem, co pan Sowiński miał na myśli, mówiąc o „złych relacjach z otoczeniem w szerszym kręgu wokół gminy”, więc komentować tego nie będę.

- W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o grupie osób, które zawiązały inicjatywę zmierzającą do odwołania burmistrza.... W Pana ocenie to tylko i wyłącznie próby straszenia czy rzeczywiście burmistrz może obawiać się tej inicjatywy?
- Komentować należy jedynie fakty, a póki co enigmatyczne informacje o przygotowaniach do referendum w sprawie odwołania Burmistrza Gminy Goleniów są jedynie pogłoskami. O ile wiem, nikt dotąd nie złożył zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia takiego referendum, więc faktów nie ma, nie ma więc czego komentować.

- Te akcje są skierowane bezpośrednio w burmistrza Roberta Krupowicza, który przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak on się czuje  i czy można w tej chwili cokolwiek więcej powiedzieć, kiedy wróci on do pracy, by osobiście odnieść się do tych informacji?
- Burmistrz Krupowicz wróci do pracy, kiedy skończy mu się zwolnienie lekarskie. Nie jestem upoważniony do informowania o stanie jego zdrowia.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!