Redukcja zatrudnienia w Ikea Industry Goleniów

2020-05-22 15:24
Sylwester Wasiak
2020-05-22 15:24

Ponad 90 osób straci pracę w Ikea Industry Goleniów w najbliższym czasie.

W środę odbyło się spotkanie dyrekcji zakładu z załogą. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy przekazana została informacja o zwolnieniach, które obejmą 95 osób, z czego ponad 70 z produkcji, a resztę z administracji. Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko kierownictwa firmy
- Pandemia
Covid-19 zmieniła życie nas wszystkich, jako osób prywatnych, członków rodzin, pracowników i pracodawców. Zakład IKEA Industry Goleniów obecnie dostosowuje poziom produkcji do nowej rzeczywistości i do zmniejszonego popytu, związanego głównie z tzw. lockdown w wielu krajach. Do tej pory nasze działania obejmowały zmniejszenie tempa produkcji poprzez wprowadzenie tymczasowych przestojów. W warunkach ograniczonej produkcji, prowadziliśmy działania związane z usprawnieniami i organizowaliśmy szkolenia dla naszych pracowników. Wprowadzone modele wynagrodzeń zapewniały stabilność dochodów naszym pracownikom w niepewnych czasach pandemii. Optymistycznie patrzymy w przyszłość i powoli zwiększamy produkcję. Jednak widzimy ryzyko, że powrót do stanu sprzed pandemii może zająć trochę czasu. Naszą ambicją było utrzymanie jak największej liczby pracowników i zapewnienie stabilności wynagrodzeń. Mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, niestety musieliśmy podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia w IKEA Industry Goleniów. Przestrzegamy wszystkich wymogów prawnych i staramy się zrobić więcej, niż wymaga od nas prawo w tym zakresie. Pracujemy nad planem, w którym uwzględniamy indywidualne potrzeby pracowników dotkniętych tą sytuacją. Naszą ambicją jest pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się – poinformowała nas Monika Dutka, dyrektor zarządzającą IKEA Industry Goleniów.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Bartek

odpowiedz
23.05.2020 08:24

Mam nadzieję że sytuacja z przed pandemia szybko wróci do normy i na rynku pracy znowu będzie brakowało rąk do pracy. Wtedy osoby których zwolnicie już znajdą zatrudnienie i będą was miały gdzieś, a nowi ludzie nie będą chcieli z wami rozmawiać bo rozejdzie się fama że raz przyjmujecie a jak już są zbędni to można się ich po prostu pozbyć. Tego wam życzę.

jarek

23.05.2020 08:24

zgadzam sie i nie zgadzam. Postaw sie na miejscu pracodawcy, ktry ma powiedmzmy 5 osob i z dnia na dzien traci 99% zamowien. Co bys zrobil..?

Julka

odpowiedz
23.05.2020 20:50

W Wielbarku już się stało))) wkrótce powitamy w klubie nowych członków?😞 U nas 152 osoby straciły pracę, jestem wśród nich i wcale się nie przejmuję- to jest bardzo ciężka fizycznie praca na trzy zmiany za minimalną wypłatę....Trzymajcie się!

Zgl

odpowiedz
24.05.2020 11:47

Zwalniajcie a później nie będziecie mieli pracowników :)

23.05.2020 12:27

Oj Grazynen pojdzie na zasilek teraz.Bedzie miec wiecej czasu na swoje"blacharskie"zainteresowania.Zmotoryzowani moga zaczynac podjazdy. XD