Reaktywacja współpracy z gminą Istebna

2020-09-09 11:09
Adam Litwinowicz
2020-09-09 11:09

Włodarze gminy Trzebiatów i gminy Istebna spotkali się aby rozmawiać o reaktywacji współpracy pomiędzy samorządami. Omawiane były tematy m.in. wymiany dzieci i młodzieży, współpracy stowarzyszeń i klubów sportowych.

- Liczymy na to, że nasze relację będą ponownie na bardzo wysokim, przyjacielskim poziomie - zaznaczył Józef Domański. Trzebiatów gościł delegację z Gminy Istebna. Podczas spotkania prowadzone były rozmowy dotyczące reaktywowania współpracy w ramach partnerstwa obu gmin. Istebna jest miejscowością turystyczną położoną w Beskidzie Śląskim w pobliżu granicy z Czechami i Słowacją na zboczach Złotego Gronia. Krajobraz miejscowości to głównie tereny górzyste z zalesieniami. Ze względu na swoje położenie wśród malowniczych Beskidów uchodzi za jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości w Polsce pod względem turystycznym. Największą sławę "beskidzkiej trójwsi" przyniosły koronki koniakowskie, wykonywane od końca XIX w. aż do dzisiaj. Koniakowskie koronki znane są na całym świecie.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jan Pytalski

odpowiedz
18.09.2020 13:10

Reaktywujemy współpracę i tym samym wspieramy gminę Istebna, gminę która przyjęła dyskryminującą uchwałę o tym, że jest strefą wolną od LGBT. Uchwałę, którą sąd w Polsce oraz Parlament UE nazwały bezprawną, haniebną i dyskryminującą, w wyniku której UE obcięła (i bardzo dobrze!) środki pomocowe tej i innym podobnym gminom. Tak się to podoba naszym jaśnie panującym, że chcą reaktywować teraz współpracę z taka gminą? A może od razu i u nas zaproponują coś takiego? Czy panowie z naszej gminy pozujący do zdjęcia pomyśleli o tym? A może już wstąpili do PiS i tylko ukrywają jeszcze ten fakt?

TTT

18.09.2020 13:10

To kiedy burmistrz zacznie nawiązywać współpracę z gminą Kraśnik? :-)

Wacek

odpowiedz
09.09.2020 17:49

A ten gościu w środku, co o za "góral"?