Radny znęcał się nad rodziną?

2020-09-24 21:10
Sylwester Wasiak
2020-09-24 21:10

Dziś w trakcie obrad Rady Miejskiej w Nowogardzie radny Paweł Lembas w imieniu klubu radnych „Lewicy” złożył wniosek do burmistrza o interwencję w sprawie domniemanego znęcania się nad rodziną przez jednego z radnych.

- Kategorycznie sprzeciwiamy się takim metodom wyrażania swoich frustracji wobec najbliższych. Niedopuszczalne jest to, aby taki przedstawiciel rady sprawował funkcje publiczne i reprezentował mieszkańców – powiedział radny Paweł Lembas.
Treść złożonego wniosku prezentujemy poniżej:
"Odnosząc się do doniesień Dziennika Nowogardzkiego w związku z artykułem "Niebieska Karta" w walce z przemocą w rodzinie "Uprawiają ją nawet lokalni politycy" zwracamy się do Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli o interwencję w tej sprawie oraz upoważnienie Pani Dyrektor OPSu o wyjaśnienie tej sprawy. Jest to niedopuszczalne, aby przedstawiciel Rady Miejskiej stosował przemoc w rodzinie. Kategorycznie sprzeciwiamy się takim metodom wyrażania swojej frustracji wobec swoich najbliższych. Niedopuszczalne jest to, aby taki przedstawiciel Rady zasiadał i reprezentował nasze miasto. Mamy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i będziemy wiedzieli kim jest dany sprawca przemocy w rodzinie o którym napisał DN. Mamy też nadzieję, że Radny złoży sam mandata Radnego".
Jak informują władze Nowogardu jeszcze w tym tygodniu zastępca burmistrza jako osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie Ośrodka Pomocy Społecznej skieruje pisma do dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Maślanej i komendanta Komisariatu Policji w Nowogardzie podkomisarza Andrzeja Artemiuka oraz przewodniczącego rady miejskiej w celu podjęcia działań wyjaśniających, zgodnie z wolą radnych.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Joanna, ale nie Dark

odpowiedz
02.10.2020 11:17

No cóż, pewnie z PiS-u, lub od "Pawlakowej".