Radni próbowali ustalić...

2021-02-24 22:24
Sylwester Wasiak
2021-02-24 22:24

Czy burmistrz Robert Krupowicz uczestniczył w dzisiejszej sesji, czy był tylko do dyspozycji? Radni próbowali uzyskać odpowiedź na to pytanie. Czy im się to udało?

Temat podjął na początku obrad radny Krzysztof Sypień. Jak wyglądała wymiana zdań pomiędzy radnym Sypieniem, a wiceburmistrzem Tomaszem Banachem?

Krzysztof Sypień:
- Mam serdeczną prośbę, o to, aby pod koniec rundy potwierdzającej obecność i przedstawiających się osób biorących udział w dzisiejszej sesji, żeby to samo uczynili urzędnicy, reprezentujący Urząd Miasta w Goleniowie. Chciałbym wiedzieć, w jakim składzie dziś będziemy dyskutować?

Tomasz Banach:
- (...) Do dyspozycji radnych dostępni są wszyscy pracownicy urzędu w zależności od tego, jaki projekt będzie dyskutowany. Do komputera dopuszczany jest ten, kto jest potrzebny.

Krzysztof Sypień:
- Panie burmistrzu proszę o wskazanie składu osobowego burmistrzów biorących udział w dzisiejszej sesji..

Tomasz Banach:
- Tak jak mówiłem, wszyscy pracownicy urzędu są do dyspozycji, jeśli taka jest oczywiście Państwa wola. W tej chwili jest moja skromna osoba, bo jesteśmy w punkcie procedowania porządku obrad i w tym punkcie chciałbym zabrać głos.

Krzysztof Sypień:
- Panie Tomaszu jeszcze raz poproszę o przedstawienie składu osobowego burmistrzów, którzy biorą udział w dzisiejszej sesji zdalnej. Jeżeli Pan odwołuje się do czasów, kiedy nie korzystaliśmy z systemu na odległość, tylko widzieliśmy siebie na sali sesyjnej, wówczas nie trzeba było zadawać tego rodzaju pytań, bo widzieliśmy, kto bierze udział w sesji, kto jest obecny podczas obrad. W tym momencie poza zakresem, który obejmuje kamerka, w sali, w której Panowie i urzędnicy zasiadają i kolejno podchodzą do obiektywu kamery, nie wiemy, kto bierze udział w sesji, a ja chciałbym wiedzieć, którzy burmistrzowie są obecni i którzy będą uczestniczyć w sesji, także proszę o odpowiedzieć na to pytanie.

Tomasz Banach:
- Nie rozumiem sensu pańskiego pytania. To jest sesja rady miasta. Przypominam, w sesji biorą udział radni i cały urząd jest do dyspozycji Rady, jeśli są jakieś pytania. Wszyscy burmistrzowie biorą udział w sesji w zależności od potrzeb.

Krzysztof Sypień:
- Czyli rozumiem z pańskiej wypowiedzi, że obecni są zarówno pan Tomasz Banach, pan Henryk Zajko i pan Robert Krupowicz? Proszę o potwierdzenie, tak lub nie?

Tomasz Banach:
- Pani Przewodnicząca. Po raz czwarty mam odpowiadać na to pytanie? Wszyscy burmistrzowie, jeśli chce pan Sypień odpowiedzi, są dzisiaj w pracy,są dzisiaj do dyspozycji Rady.

Krzysztof Sypień:
- Dziekuję Panie burmistrzu. O tę odpowiedź mi chodziło.

Odpowiedź na pytanie, czy burmistrz Krupowicz bierze udział w sesji, próbowały później uzyskać jeszcze radne Aleksandra Muszyńska i Małgorzata Latka, ostatecznie jednak w trakcie zdalnych obrad burmistrz Robert Krupowicz nie zabrał głosu i nie był widoczny na ekranie.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

XYZ

odpowiedz
25.02.2021 07:20

Jego Wysokość Burmistrz Robert nie będzie się zniżał do dyskusji z .... dopowiedzcie sobie co dalej. Takiego sobie wybraliście, to macie !