Rada Młodzieżowa ma swojego opiekuna

2023-03-30 15:25
Sylwester Wasiak
2023-03-30 15:25

Nauczyciel i wieloletni opiekun samorządu uczniowskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie został opiekunem Młodzieżowej Rady Gminy Goleniów.

Zgodnie ze statutem Młodzieżowa Rada przekazała pod głosowanie radnych Rady Gminy Goleniów trzy kandydatury do objęcia tej funkcji. Bezsprzecznie największe poparcie zyskał Marcin Wojciechowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz wieloletni opiekun Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie, na którego swój głos oddało 12 radnych. Pozostali kandydaci nie mogli liczyć na tak wysokie poparcie (na P. Gulbinowicza oddano 1 głos, a na Marzenę Pach 4 głosy).
- Jestem bardzo podekscytowany tym, że zostałem wybrany na opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej. Lubię i cenię sobie pracę z młodymi ludźmi. Dużo się od nich nauczyłem. Ich perspektywa znacznie różni się od spojrzenia ludzi dorosłych. Głos młodych musi być słyszany i brany pod uwagę w decyzjach, które wpływają na naszą lokalną społeczność – powiedział nam Marcin Wojciechowski, opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Goleniów..

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Beata

odpowiedz
30.03.2023 15:56

Brawo Panie Marcinie