Rada Miejska rekomenduje, burmistrz czeka na zgłoszenia. Czujników jakości powietrza jak nie było, tak nie ma

2023-01-05 16:57
Paweł Palica
2023-01-05 16:57

Żadnych praktycznych skutków nie ma do tej pory przyjęta w październiku przez goleniowskich radnych miejskich uchwała, rekomendująca burmistrzowi montaż czujników jakości powietrza na gminnych placówkach oświatowych.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. dobczyce.pl)

Na to, że burmistrz Robert Krupowicz nie podejmuje żadnych działań w tym zakresie, zwrócił niedawno uwagę radny Marcin Gręblicki. Tyle tylko, że bez żadnego efektu, z odpowiedzi na postawione burmistrzowi pytania dowiedział się bowiem, że z zapisów uchwały wynika jedynie to, że Rada Miejska rekomenduje montaż czujników. W domyśle: do niczego go nie zobowiązuje.

- W związku z powyższym po zgłoszeniu przez placówkę lub placówki oświatowe chęci posiadania czujników, zostanie przeprowadzona weryfikacja czy Gmina Goleniów posiada na to środki finansowe oraz czy nie ma jakichkolwiek prawnych przeciwskazań do montażu takiego czujnika - wyjaśnia wiceburmistrz Tomasz Banach.

Wobec takiego obrotu sprawy radny Gręblicki kolejną interpelację. Wnosi w niej o pilne złożenie zapytań o chęć posiadania czujników do wszystkich gminnych placówek oświatowych. Do tematu wrócimy, gdy uzyska odpowiedź.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!