Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie goleniowskim

2021-01-05 6:00
Sylwester Wasiak
2021-01-05 6:00

Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz placówek, w których będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Sprawdźcie, które placówki z powiatu goleniowskiego znalazły się na tej liście.

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0. Są to m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz rodzice wcześniaków.
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. W kolejnych etapach szczepieni będą:
etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Udostępniony został już wykaz punktów szczepień w całym kraju. W powiecie goleniowskim szczepienia przeciwko COVID-19 będą prowadzić:

GOLENIÓW
POLMED - PRZYCHODNIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ul. Pocztowa 43)
PROFI-MED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (ul. Marii Konopnickiej 10a)

NOWOGARD
Marzena Drobińska. Punkt szczepień (ul. Bankowa 3a/1)
Krzysztof Kosiński. Punkt szczepień (ul. Dworcowa 2)

MASZEWO
ESKULAP Podstawowa Opieka Zdrowotna Lekarze Monika Kacperska Jolanta Woźniak Spółka Partnerska (ul. Szkolna 10a/7)
Lange i Stenka Spółka Cywilna (ul. Kilińskiego 5)

STEPNICA
BALTICMED PRZYCHODNIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ul. Tęczowa 3)

PRZYBIERNÓW
BALTICMED PRZYCHODNIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ul. Cisowa 3)

OSINA
Magdalena Bogusławska. Punkt szczepień (Osina 53)

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Bożena

odpowiedz
05.01.2021 06:09

Czy osoba z Astmą Oskrzelową powinna się zaszczepić na Covid?