Ptasi bufet nad Iną - to się sprawdza

2022-11-17 22:09
Paweł Palica
2022-11-17 22:09

Dużym zainteresowaniem, co najważniejsze zimujących w Goleniowie kaczek, cieszy się ustawiony nad Iną na początku października Ptasi Bufet.

Pierwsze takie w naszym mieście urządzenie pojawiło się nad rzeką, tuż przy moście na ul. Szczecińskiej, 6 października i od tego czasu korzysta z niego wiele osób, dokarmiających wodne ptactwo. Obsługa jest bezproblemowa: wystarczy wrzucić do automatu 2 zł, by odebrać odpowiednio dla kaczek i innego latającego towarzystwa dobraną karmę.

Wielu goleniowian przyjęło tę nowinkę z bardzo życzliwym zainteresowaniem, po prostu sporo osób z niej korzysta. Co najważniejsze, najpewniej zadowolone z pojawienia się Ptasiego Bufetu są same... ptaki. Wystarczy podejść do urządzenia, by zostać otoczonym przez tłumek chętnych do skubnięcia tego i owego.

Warto pamiętać o tym, że ptaków nie należy karmić chlebem i innymi tego typu "ludzkimi" specjałami. Jest w nich po prostu sporo soli i konserwantów, które mogą być dla kaczek czy łabędzi zabójcze.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ryszard

odpowiedz
18.11.2022 12:15

Bardzo mądre rozwiązanie i korzystne dla ptactwa. Wcześniejsze zakazy dokarmiania były mało skuteczne i nie rozwiązywały problemu pomocy ptakom. To klasyczny przykład jak mądrze rozwiązać problem. Pozdrawiam.

Mariusz

odpowiedz
18.11.2022 17:48

Bardzo trafiona inwestycja i pomocna dla tych ptaków super