Przystanek Goleniowski Park Przemysłowy – kiedy zatrzymają się tam pociągi?

2023-11-13 5:59
Sylwester Wasiak
2023-11-13 5:59

Wiadomo, od kiedy przystanek kolejowy Goleniowski Park Przemysłowy będzie gotowy do obsługi pasażerów.

 

Z informacji płynących z PKP Polskie Linie Kolejowe wynika, że przystanek ten będzie gotowy do obsługi pasażerów od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy 10 grudnia 2023 roku.

Przystanek Goleniowski Park Przemysłowy to element Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która połączy ze sobą Szczecin, Police, Stargard, Goleniów i Gryfino. W ramach tej inwestycji wybudowano pod Goleniowem przystanek Goleniowski Park Przemysłowy – powstały tam dwa perony o długości 130 m każdy z dojściem do peronu drugiego poprzez przejście w poziomie torów oraz zadaszenie, wybudowano m.in. zatokę autobusową, parking, wiatę dla rowerów, i ścieżkę rowerową, którą można dojechać do Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Pierwsze kursy pociągów - w ramach SKM - ze Szczecina Głównego w kierunku Gryfina, Goleniowa i Stargardu mają ruszyć wiosną 2024 roku, między marcem a czerwcem. Wówczas ma być wprowadzony bilet metropolitalny, ale tylko okresowy np. na trasę Goleniów - Szczecin z możliwością podróżowania komunikacją miejską po Szczecinie.

Zakończenie wszystkich robót budowlanych w ramach realizowanej inwestycji planowane jest na przełom II i III kwartału 2025 roku. Gdy ruszy SKM, kursy pociągów w szczycie komunikacyjnym mają odbywać się co pół godziny, a poza szczytem co godzinę.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Już widzę

odpowiedz
13.11.2023 09:08

tą kolej jak PO będzie u władzy. Zaraz powiedzą że trzeba zlikwidować bo nie ma pieniędzy na jej utrzymanie.

Sinister

13.11.2023 09:08

Jakkolwiek pajacu trzeba znać przepustowość tego przystanku bo jak do tej pory to raczej inwestycja na siłę aby coś zrobić...ty zapewno dojeżdżasz elektrykiem izera lub jeździsz... PKS -em typowy piCCokaCaPski debil

ameba

odpowiedz
14.11.2023 06:35

to ile bede miał z buta do firmy? do wiatraków

anonim

14.11.2023 06:35

Wejdź w google maps i zrób se pinezkę i ci się wyświetli