Przychodnia w Pucicach tylko do końca roku? Brakuje pacjentów

2022-08-10 11:20
Paweł Palica
2022-08-10 11:20

Za kilka miesięcy zakończyć może działalność punkt podstawowej opieki zdrowotnej, prowadzony w Pucicach przez goleniowskie Centrum Medyczne Profi-Med.

Punkt Profi-Medu działa w pobliżu sklepu sieci Biedronka. Niestety, już zapowiedziano, że zostanie on z końcem roku zlikwidowany, z wnioskiem o pomoc w zmianie tej decyzji zwrócił się więc do burmistrza Roberta Krupowicza radny Marcin Gręblicki. 

W udzielonej M. Gręblickiemu odpowiedzi wicebirmistrz Tomasz Banach wyjaśnia, że kluczową kwestią jest tutaj rachunek ekonomiczny, dokonywany przez podmioty prowadzące działalność medyczną. Dodał, że ok. 600 osób złożyło deklarację do lekarzy przyjmujących w Pucicach, a to za mało. Powinno być ich 2750.

- Z informacji, jakie uzyskałem od właścicieli Centrum Medycznego Profi-Med wynika, ze punkt medyczny w dotychczasowym miejscu będzie funkcjonował do końca 2022 roku. Co nie oznacza jego całkowitej likwidacji. W tej sprawie odbyło się spotkanie z sołtysami Czarnej Łąki, Pucic i Załomia i przestawicielami Profi-Med. Ustalono pewne działania, które będą sukcesywnie wprowadzane w życie. Przede wszystkim chodzi o uświadomienie mieszkańców tych miejscowości, aby składali deklaracje przynależności do lekarza rodzinnego z punktu medycznego tam, gdzie on funkcjonuje - wyjaśnia T. Banach.

Wiceburmistrz poinformował przy okazji, że wkrótce ropzocznie działalność punkt lekarski na osiedlu Helenów.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

nika

odpowiedz
11.08.2022 13:23

to jest najlepsza placówka z jaką miałam do czynienia , zawsze można się dodzwonić i umówić , nie to co w Goleniowie , jeżeli tam zostanie przeniesiona obsługa to w ogóle lepiej się wypisać bo tam już teraz nie można się dodzwonić, a co dopiero jak przejdzie tam obsługa jeszcze kilku wsi - dramat , zostawicie tą placówkę - to jest pierwsza placówka w której załatwia się sprawy mało przyjemne z przyjemnością .