Przybiernów zainwestuje w plażę

2020-05-11 6:11
Sylwester Wasiak
2020-05-11 6:11

Władze gminy Przybiernów chcą zagospodarować plażę nad tamtejszym jeziorem.

– Przymierzamy się, mamy wstępną koncepcję i na jej podstawie wysłaliśmy zapytanie ofertowe – mówi Lilia Ławicka, wójt Przybiernowa.
Plany władz Przybiernowa są ambitne. W zakresie działań ma bowiem być wymiana piasku na plaży, budowa mola o długości 120 m, wiaty na sprzęt pływający, plac rekreacyjny, plac zabaw, boisko do siatkówki, budynek małej gastronomii, pole namiotowe i parking. Plan działania rozłożony jest jednak na kilka lat.
- Ta inwestycja będzie nas trochę kosztowała dlatego jest ona rozłożona na kilka lat. Na początek oczywiście należy przygotować dokumentację i to jest przewidziane na ten rok – mówi L. Ławicka. - W dalszej perspektywie są trzy etapy. Pierwszy to budowa mola, drugi to realizacja m.in. chodnika od drogi do plaży i parkingu, budowa placu zabaw i części sportowej oraz trzeci to budowa stanowisk do biwakowania, stanowisk dla kamperów, budowa pola namiotowego, budynku socjalnego i budynku małej gastronomia.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Marzena

odpowiedz
11.05.2020 13:25

Bardzo się cieszę, że będzie odnowiona, plaża i jezioro 😀

Ewa

odpowiedz
11.05.2020 13:29

Świetny pomysł i nasz kochany Przybiernów stanie się miejscowością wczasowe.tez z ochotą skorzystam. Pozdrawiam

Tomasz

odpowiedz
12.05.2020 11:01

Chyba należało by zacząć od pola namiotowego i miejsc dla kamperow aby jak najszybciej przyciągnąć wczasowiczów. Później zrobić molo i miejsce na jakie łódki czy rowerki wodne.

Kasia

odpowiedz
11.05.2020 11:45

Bardzo interesujaca perspektywa. Brawo Pani wójt! Mam tylko jedno pytanie.... W jaki, (przypuszczam magiczny) sposób tak nagle udało się zdobyć środki na tak kosztowną inwestycje w momencie kiedy jedna z miejscowości przynależących do gminy Przybiernów od lat stara sie uprosić o utwardzenie drogi dojazdowej, ponieważ w okresie zimowym mieszkańcy tej miejscowości sa odcięci od świata. Mieszkańcy miejscowości Buk od lat zbywani sa wymówkami ze utwardzanie, nie wspominając już o wylaniu porzadnej jezdni, wykracza poza budżet gminy i niestety mieszkańcy muszą sobie dać rade bo Pani wójt ma związane race. Widze ze priorytety u Pani wójt z Przybiernowa sa zupełnie inne od samorządowców z innych gmin gdzie naprawde dba się o swoich podatników. No ale najważniejsze ze powstanie piękny chodnik nad jezioro. Brawo, brawo!!

Konfederata

odpowiedz
11.05.2020 20:47

Jestem ciekaw kto za to wszystko zaplaci. . . Pomysl ambinty ale nierentowny, zadna mala gastronomia sie tam nie utrzyma. Ile to juz przetargow na dzierżawę tego terenu było. Nie trafił się żaden prywatny inwestor więc nie wróże sukcecu. Szkoda pieniędzy, ludzie dostana "Za darmo" więc zniszcza szybko. Należy pójść po najmniejszej lini oporu, wymiana piasku na plus, boisko do siatkówki tani projekt. Plac zabaw fajnie ale już zaczynają się koszta wszak plac zabaw warty 8 tysiecy zlotych a kosztowal bedzie 80 tysiecy .... certyfikaty biurokracja i inne atesty..