Przybiernów i Nowogard z dofinansowaniem

2020-05-20 15:46
Sylwester Wasiak
2020-05-20 15:46

Nowe ujęcie wody, sieci wodociągowe, kanalizacyjne czy budowa oczyszczalni ścieków to nowe inwestycje, które otrzymają dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

W Łoźnicy jako w jednej z trzech wsi w gminie Przybiernów powstaną nowe inwestycje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Środki pochodzić będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020r. i są przeznaczone na inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego. Wśród 52 pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazły się te z gmin Nowogard i Przybiernów.
Gmina Nowogard otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 931 953 zł na budowę oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Słajsinie.
Gmina Przybiernów uzyskała 778 350 zł na budowę ujęcia wody, stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej i biologicznych oczyszczalni ścieków dla miejscowości Budzieszewice, Łoźnica, Dzieszkowo.
Łącznie do zachodniopomorskich gmin trafi w ramach drugiego naboru z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ponad 55 mln złotych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!