Przetarg rozstrzygnięty. Mieszkańcy będą mieli nową drogę 

2020-07-16 18:00
Katarzyna Adamiak
2020-07-16 18:00

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi gminnej w Mechowie. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła lokalna firma i to ona wykona inwestycję. 

Mieszkańcy Mechowa mogą mieć powody do zadowolenia. Płotowski samorząd rozstrzygnął właśnie przetarg na przebudowę 800-metrowego odcinka ich drogi wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania z drogą powiatową nr 3140Z. Roboty obejmą także remont sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej i zabezpieczeniem sieci TP.

Do postępowania przetargowego przystąpiło siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma KRIOSTONE Krystian Suda z Karczewia. Wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę 2 mln 036 tys. 270,25 złotych.

Projekt obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników, przejść dla pieszych, przystanków komunikacyjnych oraz zjazdów na pola uprawne i do posesji mieszkalnych. Zaprojektowano również wykonanie nowej nawierzchni oraz przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową. W ramach inwestycji przewiduje się także wymianę istniejących zniszczonych krawężników oraz obrzeży, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz usunięcie kolidujących z inwestycją drzew i krzewów i wykonanie nasadzeń zastępczych.

Przebudowa możliwa będzie dzięki pozyskanemu przez płotowski samorząd dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Dotacja pokryje 80 procent inwestycji.

Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć w marcu przyszłego roku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!