Przetarg ogłoszony. Będzie nowa droga w gminie Płoty

2020-06-18 10:58
Katarzyna Adamiak
2020-06-18 10:58

Płotowski samorząd ogłosił przetarg na przebudowę drogi w Mechowie. Inwestycja wsparta została przez Fundusz Dróg Samorządowych.

Zmodernizowany zostanie 800-metrowy odcinek drogi w miejscowości Mechowo wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania z drogą powiatową nr 3140Z. Roboty obejmą także remont sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej i zabezpieczeniem sieci TP.

Projekt obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników, przejść dla pieszych, przystanków komunikacyjnych oraz zjazdów na pola uprawne i do posesji mieszkalnych. Zaprojektowano również wykonanie nowej nawierzchni oraz przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową. W ramach inwestycji przewiduje się także wymianę istniejących zniszczonych krawężników oraz obrzeży, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz usunięcie kolidujących z inwestycją drzew i krzewów i wykonanie nasadzeń zastępczych.

Przebudowa możliwa będzie dzięki pozyskanemu przez płotowski samorząd dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość całego projektu to 2 mln 655 tys. zł. Przyznana dotacja pokryje 80 procent inwestycji.

Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć w marcu przyszłego roku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!