Przepisowo tam nie jeżdżą...

2023-11-06 18:50
Sylwester Wasiak
2023-11-06 18:50

Wniosek o zamontowanie progów zwalniających na ulicy Granicznej wpłynął do władz gminy Goleniów.

- Składam wniosek o zamontowanie w Goleniowie przy ul. Granicznej kilku progów zwalniających. Miałem okazję kilka razy widzieć na tej ulicy, z jaką prędkością poruszają się samochody. Wiem, że mieszkańcy zwracali się do Gminy z taką prośbą, jednak została ona rozpatrzona negatywnie. Widząc zagrożenie, które występuje w tamtym rejonie, ponawiam ten wniosek – zaapelował do władz gminy radny Robert Kuszyński.
Jaki będzie efekt tego apelu? Czekamy na odpowiedź z magistratu.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kamila

odpowiedz
07.11.2023 10:50

Tam jest bardzo niebezpiecznie,samochody jeżdżą bardzo szybko, a to osiedle gdzie jest dużo dzieci

Milena

odpowiedz
07.11.2023 07:17

Na ulicy Granicznej niemal każdy przekracza dozwoloną prędkość. Progi zwalniające to konieczność.

07.11.2023 20:15

Lepszy byłby fotoradar z zerową tolerancją.

Robert

odpowiedz
08.11.2023 21:17

Poruszasz drażliwy temat. Zacznijmy od siebie, Letnia po remoncie to też nie autostrada. Sam masz ciężką nogę, żona to już huragan.

Ryszard Woźniak

odpowiedz
07.11.2023 11:22

Wszędzie łamią przepisy ruchu drogowego. 30 list. br. ok. godz. 14⁰⁰ w Pucicach na ul. Wiejskiej, na wysokości ul. Wrzosowej, jadąc rowerem w kierunku Załomia, zostałem portrącony przez samochód jadący w tym samym kierunku. Ruch o tej porze był był dość duży, samochody jechały w obydwu kierunkach z małą prędkością, ok 30km/h. Ja miałem na liczniku 15km/h. Tyko dzięki takiej nie wielkiej prędkości aut i mojej przytomności umysłu oraz natychmiastowemu manewrowi rowerem w bok, uniknąłem tragedii ! Samochód, całym swoim prawym bokiem otarł się o moje ramię. Kierowca nie zaczekał aż z przeciwka przejadą samochody i będzie miał miejsce aby wyprzedzić mnie zgodnie z przepisami, tylko wbrew wszelkim zasadom ruchu drogowego, wepchnął się naprzeciwko jadącym samochodom, ocierając się o mnie. Widzieli to inni kierowcy, oraz dwie panie idące chodnikiem po przeciwnej stronie ulicy. To było czarne auto. Numeru rej. niestety nie zapamiętałem z oczywistego względu. Do domu miałem tylko 1 km, dojechalem z duszą na ramieniu. Jak zawsze, również i tym razem, miałem na sobie żółtą kamizelkę, a rower był oświetlony czerwonym światłem z tyłu i białym z przodu. Zdarzenie miało miejsce między dwoma progami zwalniającymi, stąd nie wielka prędkość poruszających się w obu kierunkach samochodów. Wnioski nasuwają się same : Progi spowalniające należy montować wszędzie tam, gdzie prędkość musi być mała bo chodzi o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów - w pobliżu szkół, obiektów handlowych itp. Bandytów drogowych, bo tak ich nazywam, jest bardzo nie wielu, ale oni naprawdę jeżdżą po naszych drogach. Jest też takie czerwone auto w naszej okolicy, które już dwa razy przejechało obok mnie w odległości kilkunastu cm i to tam gdzie nikt temu bandycie nie "blokował" z przeciwka, miał wolną drogę. Wszystkim kierowcom, którzy traktują rowerzystów zgodnie z zasadami ruchu drogowego - dziękuję i pozdrawiam. Jak warunki mi na to pozwalają to często na trasie, dziękuję kierowcom za prawidłowe wyprzedanie mnie, podniesieniem kciuka lewej dłoni. Acha, zapytałem nie dawno w Goleniowie, napotkany patrol Policji, jak często i czy w ogóle nałożyli kiedyś mandat kierowcy, który nieprawidłowo wyprzedał rowerzystę. Aż trudno uwierzyć co mi odpowiedzieli ... "My z prewencji, a nie z ruchu drogowego i nie zajmujemy się takim sprawami". Naprawdę tak mi odpowiedział jeden z policjantów. Troje ich było. Okazuje się, że rowerzysta nie za bardzo może liczyć na ochronę ze strony Policji. Dla zainteresowanych mogę podać datę, godzinę i miejsce (bardzo nie typowe dla radiowozu), tej rozmowy. Może to przeczytają... a może ich przełożeni też przyczytają ? Mam nadzieję, że większość policjantów to mądrzy funkcjonariusze i funkcjonariuszki. Ich także pozdrawiam.

Zuza

odpowiedz
06.11.2023 20:29

Ten pan nie mieszka na Granicznej więc niech nie mebluje nam życia