Protest! Mieszkańcy zablokowali wczoraj drogę

2023-05-19 6:34
Sylwester Wasiak
2023-05-19 6:34

Mieszkańcy Klinisk Wielkich zorganizowali wczoraj protest i zablokowali drogę.

 

- Mamy dosyć tego kurzu. Nie można okna w domu otworzyć. Strach dzieci wypuścić na podwórko – mówi jeden z mieszkańców budynków usytuowanych przy ul. Kolejowej w Kliniskach.

Jak ustaliliśmy, od kilku tygodni wagonami przywożony jest tam tłuczeń, który następnie jest przeładowywany na samochody ciężarowe i wywożony do jednej z firmy zlokalizowanych w parku przemysłowym w Łozienicy. Dziennie odbywa się kilkadziesiąt kursów, a cała operacja wg protestujących ma trwać przez najbliższy rok. Mieszkańcy w akcie desperacji zablokowali wczoraj na około godzinę przejazd transportów.

Na miejscu blokady pojawił się radny Robert Kuszyński, do którego o pomoc zwrócili się mieszkańcy.
- Interweniowałem w tej sprawie u przedstawiciela firmy, w której składowany jest tłuczeń, jednak na ten moment nie doszliśmy do porozumienia. Ten odcinek ulicy Kolejowej nie jest w zarządzie Gminy Goleniów. Według mojej wiedzy jest to droga należąca do jednej ze spółek PKP, mimo wszystko nie zostawię mieszkańców z problemem. Jestem po rozmowie z panią wiceburmistrz Anitą Jurewicz i spróbujemy wspólnie poszukać rozwiązania. Współczuję mieszkańcom i jednocześnie doskonale ich rozumiem – powiedział radny R. Kuszyński.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkanka Klinisk

odpowiedz
19.05.2023 14:07

Za to ul. Rzemieślnicza w Kliniskach jest już drogą gminną. Tędy ponad czterdziestotonowe tiry przewożą ten tłuczeń, tylko w ciągu 15 minut jedzie 9 transportów, po płytach Jumbo, które już są masakrycznie wykrzywione, nie mówiąc już o drganiach i kłębach piachu, które się unoszą. Poza tym tą droga nie ma chodników, gdzie mają uciec dzieci idące lub jadące na rowerach do szkoły? Czy musi wydarzy się jakaś tragedia?Czy mamy wyjść na ulice, czy nikt nie myśli logicznie w tej Gminie?Kto wyznaczył tą drogę jako właściwą to tego typu transportu? To się w głowie nie mieści, że można tak pozbawione sensu decyzje wydawać. Ogarnijcie się w tej Gminie, bo wyjdziemy na ulice, ściągniemy tv, radio, kogo się da i znowu Gmina stanie się jednym wielkim pośmiewiskiem.

Mariusz

odpowiedz
20.05.2023 07:40

Przez Żółwia błoć też zrobilły sobie szlak ciężarówki które skutecznie niszczą niedawno wyremontowana drogę

Mariusz

odpowiedz
20.05.2023 07:40

Przez Żółwia błoć też zrobilły sobie szlak ciężarówki które skutecznie niszczą niedawno wyremontowana drogę

jarek

odpowiedz
19.05.2023 12:38

wylozyc betonowymi plytami

Lupa

odpowiedz
19.05.2023 07:58

Wybory za pasem, zaczynają się ujawniać bezradni.