Program „Laptop dla ucznia” zawieszony

2024-02-08 16:58
Karol Szumny
2024-02-08 16:58

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że program „Laptop dla ucznia” nie będzie kontynuowany w dotychczasowej formule. Zapowiedziano nowy program pn. „Cyfrowy uczeń”. „Ten nasz nowy program będzie przebadany przez ekspertów” – zapowiedziała minister edukacji Barbara Nowacka.

Program „Laptop dla ucznia” został zawieszony. Dzisiaj na konferencji prasowej minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski i minister edukacji Barbara Nowacka podali szczegóły.

- Dzisiaj zawieszamy program „Laptop dla ucznia”, żeby w przyszłości dać szansę na nowy, świetny program „Cyfrowy uczeń”, gdzie nikt nie zostanie pokrzywdzony, gdzie uczniowie czwartych klas będą wiedzieli, że mają narzędzie do pracy, do nauki, do wyrównywania szans – mówił szef resortu cyfryzacji.

Jak zapowiedziała Barbara Nowacka, nowy program „będzie naprawiał sytuację związaną z programem „Laptop dla ucznia””. - Ten nasz nowy program będzie przebadany przez ekspertów – dodała.

- Żaden rocznik nie będzie poszkodowany. Program „Cyfrowy uczeń” to jest program, który żadnego dziecka, które liczyło na sprzęt od państwa, nie pozostawi z tyłu. Żaden uczeń i żaden rocznik nie będą pokrzywdzeni – zapowiedziała Nowacka.

Jak wyjaśnił resort cyfryzacji, „rząd Mateusza Morawieckiego nie zabezpieczył finansowania na realizację programu i nie wpisał tego wydatku do projektu ustawy budżetowej, mimo że Komisja Europejska kwestionowała sfinansowanie zakupu laptopów w ramach KPO”.

Podano też, że „cały program został przygotowany na szybko, bez kompleksowej strategii, bez konsultacji, nie przygotowano także żadnej edukacyjnej aplikacji, która miałaby realnie wspierać rozwój kompetencji cyfrowych dzieci, bądź wspierać rodziców”.

Według założeń ministerstwa, nowe urządzenia w ramach „Cyfrowy uczeń” mają pojawić się w przyszłym roku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!