Problemy przy tworzeniu trzebiatowskiego muralu

2020-07-17 14:18
Adam Litwinowicz
2020-07-17 14:18

Rozpoczęły się prace związane z powstaniem trzebiatowskiego muralu, ale nie obyło się bez problemu. Po przyjeździe Cukina do Trzebiatowa okazało się, że ktoś ukradł …drabiny prowadzące na rusztowanie.

Fot. archiwum

Trzebiatowski mural przedstawiający bajkową wizję słonia i znaczących symboli miasta powstaje dzięki zaangażowaniu mieszkańców i przyjaciół. Oddolna inicjatywa spotkała się z wielką przychylnością, a dzięki temu pieniądze potrzebne na wykonanie działa udało się zebrać bardzo szybko. Problemy pojawiły się wraz z nastaniem epidemii koronawirusa. Huczne otwarcie malowidła, połączone z próbą bicia rekordu Guinnessa zostały odwołane. Mural ostatecznie powstaje, ale pojawiły się kolejne problemy. – Ku naszemu zdziwieniu ktoś ukradł drabiny prowadzące na rusztowanie. Cukin, który miał przystąpić do pracy został niejako uziemiony – zaznacza Krzysztof Wasilewski, pomysłodawca powstania dzieła w Trzebiatowie. – To nie chodzi o drabiny, ale o fakt, że ktoś pokusił się na takie coś. Mariusz Kacynel zrobił remont za darmo, no to go w nagrodę okradli. Człowiek chciał dobrze, poświęcił się, oddał coś od siebie i został tak potraktowany. To wstyd dla naszego miasta – zaznacza. Jednocześnie uruchomiona została zrzutka na odkupienie brakujących elementów.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Lola

odpowiedz
17.07.2020 16:58

Tą drabiną złamany wuju , nie doleziesz do nieba

ja

17.07.2020 16:58

za to pan Kacynel zajdzie za alw do więzienia enia za jego oszustwa i kradzieze dobrze kazdy wie ze pracownikuw zatrudnia na czarno po miesiacu zwalniać a i nie wyplaca ani grosza czy to jest uczciwe ..pracownikuw zostawia na lodzie bez sierodkuw dla zycia i jego e obchodzi govto ze maja dzieci i co do gara wlozyc nie ech wresxcue za nim ego sie wezmie jskis urzad skarbowy i moze wreszcie zamknam mu firme i jusx nikogo nie oszuka gdyby byl uczciwy to by mu drabin nie ukradli