Problem z ósmoklasistami rozwiązany? Lekcje w stołówce

2022-08-10 12:45
Paweł Palica
2022-08-10 12:45

Wiele wskazuje na to, że przed końcem wakacji rozwiązany zostanie problem związany z brakiem miejsc w szkołach ponadpodstawowych dla tegorocznych absolwentów klas ósmych.

Już w lipcu informowaliśmy, że kłopot rzeczywiście jest duży. W samym Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie dotyczył około 50 absolwentów podstawówek, których nie było wówczas gdzie upchnąć i znaleźli się oni jedynie na listach rezerwowych. Obecnie sytuacja wygląda znacznie lepiej.

Jak nas dzisiaj poinformował dyrektor szkoły Michał Grycz, problem uda się w znacznej mierze rozwiązać dzięki zwiększeniu liczebności niektórych oddziałów, a także wygospodarowaniu nowych powierzchni, na których będzie można prowadzić lekcje. Podzielonych na dwie części zostanie kilka większych pomieszczeń, na potrzeby szkoły zaadaptowana będzie także stołówka na parterze. M. Grycz ma nadzieję, że wszystkie związane z tym prace wykonane zostaną przed końcem wakacji, a gdyby stało się to nieco później, będzie na bieżąco improwizował. Nie wyklucza nawet zwrócenia się w tym zakresie o pomoc do dyrekcji działającej w tym samym budynku Szkoły Muzycznej.

Czy to rozwiąże kłopot na dobre? Tego ze stuprocentową pewnością obecnie stwierdzić nie można. Już teraz część uczniów chętnych do kontynuowania nauki w ZS 1 przekierowana została do "Dinozaura" czy Nowogardu, tego, czy z planu B korzystać będą musieli kolejni, dowiemy się pod koniec sierpnia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!