Prace przygotowawcze w ramach Baltic Pipe: Ograniczenia wstępu na teren prowadzonych prac

2020-02-06 12:20
Katarzyna Adamiak
2020-02-06 12:20

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM rozpoczął prace przygotowawcze, w ramach projektu Baltic Pipe. W rejonach, w których prowadzone są prace, obowiązują ograniczenia wstępu.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM rozpoczął prace przygotowawcze, w ramach projektu Baltic Pipe, związane z organizacją placu budowy, który będzie zlokalizowany w pobliżu miejscowości Niechorze i Pogorzelica w gminie Rewal. Prace będą prowadzone w lutym i marcu tego roku na terenie Nadleśnictwa Gryfice oraz na obszarach administrowanych przez Urząd Morski w Szczecinie (mapka poglądowa poniżej).

Projekt Baltic Pipe zakłada stworzenie nowej drogi dostaw gazu z Norwegii do Polski. Prace realizowane przez GAZ-SYSTEM po stronie polskiej obejmują m.in. budowę gazociągu podmorskiego na dnie Morza Bałtyckiego, połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem przesyłowym oraz rozbudowę i modernizację polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego poprzez budowę gazociągów relacji Niechorze-Płoty i Goleniów-Lwówek, a także budowę nowej tłoczni gazu Gustorzyn oraz rozbudowę dwóch istniejących tłoczni (Goleniów i Odolanów).

GAZ-SYSTEM, Nadleśnictwo Gryfice oraz Urząd Morski w Szczecinie - zwracają się z prośbą do mieszkańców i turystów o zachowanie ostrożności we wskazanych rejonach gdzie są aktualnie prowadzone prace przygotowawcze oraz stosowanie się do zaleceń i informacji umieszczonych na tablicach informacyjnych zlokalizowanych na terenie Nadleśnictwa Gryfice [na obszarach administrowanych przez Urząd Morski w Szczecinie). Ograniczenia wstępu będą obowiązywać od 6 lutego do 15 marca br. Prosimy o respektowanie zakazu wejścia na teren prac zgodnie z wyznaczoną na mapie trasą.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielami spółki GAZ-SYSTEM:

Marta Leszczyńska tel. 22 220 13 72 (gazociąg podmorski Baltic Pipe)

Magdalena Mechlin tel. 61 854 45 03 (gazociąg lądowy Baltic Pipe)

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!