Prace na S3 wstrzymane!

2024-03-04 5:49
Sylwester Wasiak
2024-03-04 5:49

W piątek wstrzymano prace przy budowie trasy S3 na odcinku Dargobądz-Troszyn. Co dalej z budową tego odcinka trasy, która ma znacząco ułatwić dojazd m.in. do Międzyzdrojów i Świnoujścia?

Foto: GDDKIA Szczecin

W piątek otrzymaliśmy informację od jednego z naszych czytelników, że prace przy budowie drogi ekspresowej S3 na odcinku Dargobądz-Troszyn zostały wstrzymane.

W wywiadzie dla Głosu Szczecińskiego sytuację wyjaśnił przedstawiciel wykonawcy inwestycji.
- Już dwa razy wzywaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o mediację ze Skarbem Państwa. Finansujemy budowę z własnych pieniędzy, dla średnich firm, jakie wchodzą w skład konsorcjum to spory ciężar, wydaliśmy już 43 mln złotych, występujemy o 108 mln złotych - powiedział Ryszard Kaptur, prezes Polbud - Pomorze.

Kwota 108 435 005.65 złotych to prognozowana kwota waloryzacji kontraktowej. Jednocześnie wykonawca wystąpił o 6 690 419,02 zł z tytułu wynagrodzenia za konieczność przebudowy gazociągów na terenie inwestycji.

Inwestycję o długości 16 km buduje konsorcjum firm Polbud Pomorze, INTOP Skarbimierzyce, INTOP Warszawa i PRD Nowogard. Planowane zakończenie realizacji robót jest w II kwartale 2024 roku.

Czekamy na komunikat w tej sprawie szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!